B-tým: Na Letné nepovedený vstup do jarní části | SK Slavia Praha

B-tým: Na Letné nepovedený vstup do jarní části

2:0
(1:0)
17. kolo, 6. 3. 2023, epet ARENA, Letná
AC Sparta Praha B - SK Slavia Praha B
Béčko posílené o několik hráčů prvního týmu nestačilo v prvním jarním kole FORTUNA:NÁRODNÍ ligy na rivala z Letné a podlehlo na soupeřově hřišti 0:2.

Do základní sestavy naskočilo hned sedm hráčů A-týmu. Jana Bořila, který zasáhl už do generálky, doplnili Aleš Mandous, Taras Kačaraba, Ondřej Kričfaluši, Ewerton, Ibrahim Traoré a David Pech.

První velkou šanci derby B-týmů si připsali domácí. Daněk unikl Janu Bořilovi a postupoval sám na Aleše Mandouse, který ale skvělým zákrokem vytáhl míč mimo tři tyče, o malou chvíli později pálil opět Daněk, tentokrát ale mířil vedle.

Na druhé straně měl velkou příležitost Martin Šubert, který vedl rychlý protiútok sešívaných, míč dovedl až do vápna, kde se mezi dvěma obránci dostal ke střele, kterou ale Vorel skryl v rukavicích.

V 33. minutě byl opět úspěšný Aleš Mandous, který znovu vychytal střelu Daňka. V závěru první půle až ale domácí šli do vedení, centr Minčeva uklidil Daněk do sítě - 1:0.

Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Hned v úvodu druhé půle se ke střele zpoza vápna dostal střídající Štěpán Beran, jeho zakončení Vorel vytáhl na roh.

Slávisté ve druhém poločase více kontrolovali míč, domácí hrozili hlavně z rychlých brejků a jeden z nich také dokázali využít. Střelu Minčeva dokázal ještě Aleš Mandou vyrazit, k míči se dostal jako první Daněk, který doklepl míč do branky - 2:0.

Závěr utkání už se dohrával především ve středu pole, v poslední minutě utkání ale po faulu na Daniela Šmigu zahrával přímý kop Štěpán Beran, který orazítkoval tyč.

Domácí už vedení udrželi a z jarního derby tak odchází bez bodu.