B-tým: Těsná domácí prohra s Chrudimí | SK Slavia Praha

0:1
(0:0)
12. kolo, 16. 10. 2022, Xaverov
SK Slavia Praha B - MFK Chrudim
Slávistický B-tým navzdory dobrému výkonu podlehl v domácím zápase Chrudimi 0:1, na branku Míky z 54. minuty sešívaní mladíci nedokázali odpovědět.

Slávistická rezerva přivítala na Xaverově v rámci 12. kola Fortuna Národní Ligy osmou Chrudim, která do zápasu šla se sérií třech vyhraných zápasů v řadě. Sešívaní po jedenácti odehraných zápasech okupovali předposlední 15. příčku tabulky.

Do zápasu vstoupili sešívaní mladíci aktivně, hned ve druhé minutě se k odraženému míči dostal levý obránce Albert Labík a jeho parádní rána z voleje orazítkovala pravou tyč. Herní převaha slávistů pokračovala, ale činit se musel i brankář Sirotník na druhé straně, kdy skvělý zákrokem vyrazil hlavičku po standardní situaci a následná dorážka mířila do boční sítě.

V další velké šanci se po centru Štěpána Berana znovu objevil Albert Labík, ale jeho gólové zakončení hlavou vytáhl brankář Floder na roh. Do kabin se tak o přestávce šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé půle se proti střele z otočky vytáhl brankář Jan Sirotník, z následného rohu už ale inkasoval, hlavou se trefil Míka a hosté šli do vedení. Inkasovaný gól mladé slávisty na chvíli rozhodil, ale v závěru zápasu si vytvořili další šance, kvůli nepřesnostem ale z převahy nevytěžili ani gól a Chrudimi podlehli nejtěsnějším rozdílem. Po dvanáctém kole jsou tak v tabulce předposlední s jedenácti body bod před Vlašimí.

V příštím kole čeká slávisty páteční předehrávka 13. kola v Jihlavě od 17:00. Následující domácí zápas je naplánovaný na 30. října, kdy na Xaverov přijede Karviná, výkop je tradičně v 10:15.