B-tým: Obrat zápasu s Vyškovem přinesl tři body! | SK Slavia Praha

B-tým: Obrat zápasu s Vyškovem přinesl tři body!

3:1
(1:1)
10. kolo, 2. 10. 2022, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - MFK Vyškov
V 10. kole F:NL mladí slávisté z B-týmu otočili průběh utkání s Vyškovem a berou tři body za výhru 3:1.

Z kádru A-týmu nastoupili do utkání Matěj Jurásek a Christ Tiéhi, který kvůli hostování z Liberce nemůže nastoupit ve večerním utkání áčka.

Do první větší šance zápasu se dostal Daniel Šmiga, který se dostal do zakončení, jeho střelu levačkou ale Antonín Kinský vyrazil na roh. Také druhou příležitost měl Daniel Šmiga, brankáři Kinskému udělal kličku, gólman hostů se ale dokázal ještě do souboje o míč vrátit a střelu útočníka Slavie vyrazil.

Na druhé straně si také dva povedení zákroky připsal brankář domácích Adam Dvořák. Ve 33. minutě ale už gólman sešívaných inkasoval. Alexis Alegue Elandi napřáhl zpoza vápna a míč trefil přesně k tyči.

Slávisté ale dokázali brzy odpovědět. Albert Labík skvěle zapracoval na vlastní polovině hřiště, následně milimetrovou přihrávkou našel přesně Matěje Juráska, který obešel brankář a uklidil míč do brány!

První půle tak skončila nerozhodně 1:1.

Vstup do druhého poločasu se povedl na výbornou! Slávisté zakombinovali na levé straně, následně se Matěj Jurásek dostal k přihrávce před branku, míč si ve skluzu srazil do vlastní brány Jiří Oulehla.

Po druhém gólu sešívaných se hosté tlačili více dopředu, slávistům se tak otvíralo stále více prostoru pro rychlé protiútoky. V 68. minutě měl Ebrima Singhateh velkou šanci, když se po přihrávce Štěpána Berana ocitl sám pře brankářem, zakončení útočníka Slavie ale Kinský vystihl.

Hosté si vytvořili herní převahu, na své šance si ale počkali až do závěru utkání. Nejprve hlavičkoval hostující útočník mimo tři tyče, v další příležitosti se skvělým zákrokem prezentoval Adam Dvořák, když na dvakrát zneškodnil povedenou ránu Ahanny Williamse.

Další příležitost měl opět Abrima Singhateh, také tentokrát ale útočníka Slavie vychytal Kinský. V 89. minutě byl pak po druhé žluté kartě vyloučen hostující David Jambor, který v té době byl na hřišti necelých patnáct minut.

Definitivní razítko na výhru sešívaných pak v 90. minutě udělil Adam Pudil. Na pravé straně se nejprve zasekávačkou zbavil obránce a následně přesným zakončením k zadní tyči rozvlnil síť branky hostů potřetí.

Mladí slávisté tak v pohledném utkání porazili druhý celek tabulky F:NL z Vyškova 3:1.

K dalšímu utkání cestují mladí slávisté do Olomouce, kde se v pondělí 10. 10. utkají s rezervou domácí Sigmy.