4:2
(3:1)
3. kolo, 13. 8. 2022, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - AC Sparta Praha B
Hned ve třetím kole F:NL čekalo na naše béčko derby se Spartou B, které naši mladíci jasně ovládli a díky výhře 4:2 si připsali první tři body!

Do základní sestavy béčka se do derby dostali z kádru A-týmu Matěj Valenta a Daniel Fila.

V úvodu zápasu se do dvou zajímavých pozic dostali hosté, v obou situacích ale sešívané podržel povedenými zákroky Adam Dvořák. A tak se jako první radovali slávisté!

V 9. minutě dostal Daniel Fila přihrávku za obranu a obhodil si brankáře Tůmu, který útočníka sešívaných fauloval. Nařízenou penaltu s velkým přehledem proměnil Štěpán Beran. Za pět minut později přišla slávistická radost podruhé. Martin Šubert se dostal ke střele, kterou ale Tůma dokázal vyrazit jen před sebe, k odraženému míči se ale dostal Daniel Fila, který uklidil míč do brány.

Adam Dvořák byl opět v pohotovosti při střele Vitíka, tentokrát ale střela stopera hostů ze střední vzdálenosti nemířilo na branku. Do velké šance se pak hnal Matěj Valenta, kterého ale brankář vychytal, dorážka Štěpána Berana pak mezi tři tyče nemířila.

41. minuta přinesla snížení hostujícího rivala. Pudhorocký pronikl po pravé straně do vápna a přesnou střelou k přední tyči snížil na 1:2 z pohledu soupeře.

Poslední slovo ale v první půli mělo naše béčko. Martin Šubert dostal míč na pravé straně hřiště, navedl si ho na střelu a krásným zakončením levačkou ke vzdálenější tyči přidal třetí gól v síti Sparty.

Do šaten se tak šlo za vedená slávistického béčka 3:1.

Hned v úvodu druhé části přišel další gól v síti Sparty. Jakub Kopáček pronikl ze strany do vápna a našel před brankou Alexe Bártu, který chytrým zakončením patičkou zvýšil vedení na 4:1. Blízko pátého gólu byl o malou chvíli později Štěpán Beran, který ale branku těsně minul.

Povedenou akci předvedli slávisté v 55. minutě, kdy skvěle vykombinovali obranu soupeře, následně se po centru dostal na zadní tyči k zakončení Matouš Nikl, který ale rozvlnil pouze boční síť.

Skvělý zákrok si připsal v 86. minutě Adam Dvořák, který vychytal Kaštánka. V poslední minutě základní hrací části byl ve vápně faulován Pudhorocký, který také nařízenou penaltu proměnil. V nastavení ještě korunoval Adam Dvořák svým dalším dobrým zákrokem povedený výkon v derby.

Mladí slávisté tak ovládli derby B-týmů a zvítězili 4:2, pro naše béčko to také znamená první tři body v ligové sezoně.