Výhra 4:0 v derby posouvá slávistky na dosah titulu! | SK Slavia Praha

Výhra 4:0 v derby posouvá slávistky na dosah titulu!

4:0
(1:0)
0. kolo, 18. 4. 2022, Praha 10, H. Měcholupy
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávistky ovládly i třetí derby v sezoně, Spartu doma porazily suverénně 4:0. Mistrovský titul tak mají čtyři kola před koncem na dosah.

Slávistky vstoupily do druhého kola nadstavby se šestibodovým náskokem nad největším rivalem. V sezoně ještě neprohrály a třetí vyhrané derby by čtyři kola před koncem znamenalo devítibodový náskok a téměř jistý zisk mistrovského titulu. Na derby žen si na Velikonoční pondělí našlo cestu několik stovek fanoušků včetně zraněného kapitána Slavie Jana Bořila.

Od úvodní minuty začaly slávistky aktivněji, výraznější šance přišla až po čtvrthodině hry, kdy se nejlepší střelkyně sešívaných Tereza Szewieczková za vápnem opřela do balónu a norská posila Kristin Haugstad šikovně tečovala míč mimo dosah brankářky Sparty - 1:0.

Čtyřiadvacetiletá Norka se radovala z druhého gólu ve svém druhém derby. Rychle vstřelená branka nabudila slávistky k další aktivitě, kvůli nepřesnostem v zakončení ale další branka nepadla. Ke konci první půle převzaly otěže hráčky Sparty, ale kromě několika centrů a standardních situací výrazně neohrozily brankářku Lukášovou. O přestávce se tak do kabin šlo za stavu 1:0 pro slávistky.

Krátce po přestávce se obrovské šanci objevily slávistky, Szewieczková posunula míč na volnou Roksolanu Kravčuk, která ale v dobré pozici mířila pouze vedle pravé tyče. Chvíli na to se kapitánka Diana Bartovičová nepříjemně střetla hlavou s hostující Pochmanovou, ale obě hráčky po ošetření mohly bez následků pokračovat.

Po hodině hry přišly v krátkém sledu dvě obrovské šance slávistek. Přesný centr z pravé strany hledal Terezu Krejčiříkovou, její pokus ale obrana zblokovala jen ke Šlajsové, která se uvolnila a z úhlu pálila na hranici malého vápna těsně nad.

O chvíli později už se slávistky radovaly podruhé! Roksolana Kravčuk hlavou poslala míč přímo za obranu, kam si nabíhala Franny Černá, ta si se samostatným únikem poradila a v 63. minutě zvýšila ránou na bližší tyč na 2:0.

V 72. minutě bylo ještě veseleji. Výborně hrající Tereza Szewieczková se dostala do úniku, ale obránkyni Sparty se jí podařilo dostihnout. To pro nejlepší střelkyni Slavie nebyl problém, míč si zasekla a přes bránící hráčku míč obloučkem poslala do sítě – 3:0.

Zbytek zápasu se dohrával v poklidném tempu, slávistky kontrolovaly hru a po rohovém kopu se ještě jednou radovaly, Brankářka Sparty neudržela centr z rohového kopu, Simona Necidová se dobře zorientovala a zblízka pečetila vysokou výhru sešívaných – 4:0.

Víc už se toho v zápase nestalo a slávistky tak ovládly i třetí derby v sezoně, v lize zůstávají čtyři kola před koncem stoprocentní s devítibodovým náskokem, což pro slávistky znamená téměř jistý zisk mistrovského titulu.