Výhra nad Zlínem, do nadstavby z prvního místa | SK Slavia Praha

Výhra nad Zlínem, do nadstavby z prvního místa

3:0
(2:0)
30. kolo, 20. 4. 2022, Eden Aréna
SK Slavia Praha - FC Zlín
Slávisté v posledním kole základní části FORTUNA:LIGY přehráli v domácím prostředí Zlín 3:0 a do nadstavby půjdou z prvního místa v tabulce. Góly vstřelili v prvním poločase Stanislav Tecl a Lukáš Provod, po pauze skóroval Peter Olayinka.

V souběžně hraném utkání Plzeň zvítězila v Mladé Boleslavi 2:0, oba týmy tak dělí stále jeden bod. Do konce sezony zbývá odehrát pět zápasů, sešívaní začnou nadstavbovou část v neděli v Mladé Boleslavi, kde vyzvou Hradec Králové.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal oproti poslednímu ligovému duelu v Jablonci pět změn. V obraně nahradil Tarase Kačarabu David Hovorka. Defenzivní záložní dvojici utvořili Tomáš Holeš s Lukášem Provodem. Místo Daniela Fily a Srdjana Plavšiće operovali pod hrotem Ondřej Lingr a Peter Olayinka. Stoperská dvojice Kúdela – Hovorka společně hrála po 448 dnech, poprvé od venkovního duelu ve Zlíně v sezoně 2020/21.

První příležitost si vypracovali hosté, nedůraznou malou domů Davida Hovorky nepotrestali. Dobré čtení hry ukázal Ondřej Kolář, když byl daleko z branky u míče dříve než Fantiš. Střela Petera Olayinky byla zblokována, kroucené ráně Lukáše Provoda po narážečce s Ondřejem Kúdelou chyběly centimetry. Ve velké příležitosti vychytal Stanislava Tecla ve 12. minutě Rakovan, šanci vytvořil Ivan Schranz.

Po dvaceti minutách hry pálil nad Chanturishvili, o pár desítek vteřin později střílel z velké dálky Tomáš Holeš. Oba pokusy nebyly přesné. Gól Stanislava Tecla po průnikovém pasu od Lukáše Provoda ve 28. minutě nebyl uznán pro ofsajd, rozhodčí Zelinka situaci přezkoumával u videa.

Kapitána Slavie neuznaná trefa nemrzela dlouho, ve 32. minutě usměrnil pravačkou na bližší tyč nadýchaný centr Alexandera Baha – 1:0. Tecl navázal na svůj nedělní výkon v Jablonci, kde při výhře 2:1 vstřelil vítězný gól.

Ve 36. minutě to bylo o dvě branky! Lukáš Provod si navedl míč na střed a levačkou zpoza vápna překvapil Rakovana, kterému balon mezi nohama proklouzl do sítě – 2:0. Druhou asistenci v utkání si připsal Alexander Bah hrající symbolicky se žlutým číslem pro nejlepšího tvůrce gólových šancí za 20. až 25. kolo. Ve 42. minutě musel na zem Ondřej Kolář, aby vytěsnil ránu Hrubého. Na druhé straně Rakovan dobře zmenšil úhel zakončujícímu Lingrovi. Slávisté zamířili do kabiny s dvougólovým náskokem.

Druhá půle odstartovala přečíslením Slavie, Provod, Olayinka i Lingr ale vhodný moment k zakončení prováhali. Stanislav Tecl pak z úhlu pálil nad Rakovanovu branku. Zlínský gólman pak vytáhl dva dobré zákroky, lapil dělovku Lukáše Provoda i tečovaný pokus Ondřeje Lingra.

Autor 13 ligových tref zkusil štěstí z velké dálky po hodině hry, balon prolétl nad břevnem. V 62. minutě napřáhl Alexander Bah, Rakovan vyrazil, následný oblouček Ivana Schranze k Davidu Juráskovi nedoputoval. Defenzivní povinnosti si pak skvěle splnil Tomáš Holeš, když skluzem zastavil rodící se brejk Zlína. V 64. minutě sešívaní skórovali potřetí, na konci bleskového kontru byl Peter Olayinka, míč doklepával do prázdné branky po přihrávce Ivana Schranze – 3:0.

Snížení Zlína nebylo uznáno, Reiter skóroval z ofsajdu. V 72. minutě trenérský tým Slavie poprvé střídal, na hřiště zamířili Ibrahim Traoré a Yira Sor, odpracováno měli Tomáš Holeš a Stanislav Tecl. Dvanáct minut před koncem Fila s Plavšićem nahradili Schranze s Lingrem. Střela Jawa Ondřeje Koláře neohrozila.

V 87. minutě Kolář střídal a na závěr duelu pustil do branky svého kolegu Přemysla Kováře. Majitel čtyř mistrovských titulů se Slavií zapsal první ligový start v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY.

Žádná další branka už v utkání nepadla. Slávisté ve 30. kole FORTUNA:LIGY porazili Zlín 3:0 a vyhlíží nedělní duel proti Hradci Králové. Hrát se bude na Městském stadionu v Mladé Boleslavi od 19:00. Slavia jde do nadstavby z pozice vítěze základní části!