Velký obrat a vítězné vršovické derby | SK Slavia Praha

1:5
(1:0)
8. kolo, 19. 9. 2021, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Sešívaní v 8. kole FORTUNA:LIGY porazili Bohemians na jejich hřišti 5:1. Velký obrat zařídili ve druhé půli svými góly Nicolae Stanciu, Ondřej Lingr, Jan Kuchta, premiérově Michael Krmenčík a Ivan Schranz.

Slávisté chtěli proti Bohemians vylepšit venkovní bilanci ze vzájemných zápasů. V Ďolíčku naposledy zvítězili 3. března 2019. V sezoně 2019/20 odešli poraženi, v uplynulém ročníku skončil zápas bezbrankovou remízou. Výsledek 0:0 z 25. dubna znamenal vytvoření nového československého rekordu v neporazitelnosti.

Jindřich Trpišovský nasadil do branky potřetí v řadě Aleše Mandouse, o produkci branek se měli starat úspěšní střelci z prvního duelu Evropské konferenční ligy proti Unionu Jan Kuchta s Ivanem Schranzem. Ladislav Takács nastoupil do svého 150. ligového utkání v kariéře.

Aleš Mandous musel rychle z branky už po pár vteřinách, aby odklidil propadlý míč do bezpečí před Chramostou. První střelecký pokus utkání si připsal ve 3. minutě Vondra, mířil vysoko nad. Branku přestřelil ze slibné pozice také Ivan Schranz. Slovenský reprezentační útočník se prodral do zakončení i ve 14. minutě, ránu pravačkou na poslední chvíli zablokovala obrana.

Po čtvrthodině hry Daniel Samek přihrál do vápna Nicolae Stanciovi, který vyzkoušel pozornost Le Gianga. Brankář Bohemians míč mířící ke vzdálenější tyči zvládl vyrazit, jistě si počínal i proti hlavičce Ladislava Takácse. Stoper sešívaných v 19. minutě podstoupil běžecký souboj s Keitou, zranil se a musel střídat. Na hřiště místo něj zamířil Petr Ševčík.

Z následné standardní situace Bohemians udeřili. Odražený míč trefil na bližší tyč Chramosta - 1:0. Aleš Mandous následně skokem k tyči zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Keity, střelecký pokus Hronka zblokovali slávisté na roh. Ve 27. minutě si Jan Kuchta naběhl do vápna a přízemní střelou přinutil Le Gianga k zákroku.

Ve 35. minutě rychlý kontr na pravé straně hřiště zakončil střílenou přihrávkou Alexander Bah, Janu Kuchtovi s Ivanem Schranzem chyběl kousek, aby míč na zadní tyči usměrnili do sítě. Minutu před koncem první půle Nicolae Stanciu prošel kolem tří hráčů Bohemians, přihrávkou pod sebe našel Daniela Samka, který těsně přestřelil. Slávisté zamířili do kabiny s výsledkem 0:1.

Do druhé půle vyslal trenérský tým Slavie Ondřeje Lingra s Michaelem Krmenčíkem, kteří nahradili Lukáše Masopusta s Danielem Samkem. Po rohu Petra Ševčíka hlavičkoval Ivan Schranz, Le Giang ukryl míč do náruče. Rohový kop Nicolae Stancia si brankář domácích málem srazil do vlastní branky, jeden z obránců vykopával z brankové čáry.

Sešívaní se vyrovnání dočkali v 53. minutě. Zákrok Köstla na Jana Bořila v pokutovém území hlavní rozhodčí Berka přezkoumal u videa a VAR rozhodl, že kapitán Slavie byl faulován. K exekuci se postavil Nicolae Stanciu a do protipohybu brankáře Le Gianga srovnal – 1:1. Rumunský reprezentant se za Slavii gólově prosadil poprvé v letošní sezoně.

O deset minut později slávisté skóre otočili. Po centru z levé strany Michael Krmenčík prodloužil balon k Ondřeji Lingrovi, který ho dopravil do sítě. Le Giang si na jeho střelu sáhl, zabránit jí v cestě do sítě ale nedokázal – 1:2. Třetí červenobílá gólová radost přišla v 65. minutě. Hlavičku Ivana Schranze Le Giang na brankové čáře neudržel a Jan Kuchta uklidil dorážku pod břevno – 1:3.

V 72. minutě dostali sešívaní po faulu Köstla na Jana Kuchtu možnost zahrání druhého pokutového kopu. Balon si postavil Michael Krmenčík a nechytatelnou střelou do šibenice vstřelil svůj první gól za Slavii – 1:4.

O čtyři minuty později letní posila vybídla ke skórování Ivana Schranze, který s pomocí břevna překonal Le Gianga popáté – 1:5. Slovenský útočník vstřelil svůj šestý ligový gól a posunul se na dělené první místo v tabulce střelců.

Čtyři minuty před koncem duelu Aleš Mandous konečky rukavic vytáhl střelu Kovaříka na břevno, na druhé straně prosvištěla rána Nicolae Stancia těsně kolem levé tyče Le Giangovy branky. Další gól už v Ďolíčku nepadl.

Slávisté díky velkému obratu ve druhém poločase zvítězili nad Bohemians 5:1 a natáhli svou sérii ligové neporazitelnosti na 53 zápasů. Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského ve středu, v rámci MOL Cupu zavítá do Velvar. Na ligové trávníky sešívaní vyběhnou v neděli, v Edenu přivítají nováčka z Hradce Králové.