​Výhra nad Slováckem, trefili se Samek a Tecl | SK Slavia Praha

​Výhra nad Slováckem, trefili se Samek a Tecl

2:1
(1:0)
7. kolo, 12. 9. 2021, Eden Aréna
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Sešívaní v 7. kole FORTUNA:LIGY porazili v Edenu Slovácko 2:1. Aleš Mandous si připsal debut v sešívaném, branky obstarali Daniel Samek a střídající Stanislav Tecl.

Slávisté díky vítězství natáhli svou sérii ligové neporazitelnosti na 52 utkání v řadě. Posledním týmem, který na červenobílé v domácí soutěži vyzrál, bylo 1. března 2020 právě Slovácko.

V duelu tabulkových sousedů k premiéře v sešívaném dresu nastoupil brankář Aleš Mandous, první minuty v prvním týmu Slavie po návratu z hostování zapsal i Ladislav Takács, který ve stoperské dvojici doplnil Tomáše Holeše.

Na první branku se v Edenu čekalo jen čtyři minuty. Ubong Ekpai se uvolnil ve vápně a z úhlu trefil tyč, k odraženému míči se dostal Daniel Samek a pohotově uklidil míč za záda Nguyena – 1:0. Sedmnáctiletý záložník tak po gólu do sítě Baníku v 5. kole mohl slavit svou druhou ligovou trefu v kariéře.

Rychlý kontr dvojice Kuchta – Ekpai na poslední chvíli vyřešil odkopem na rohový kop Kadlec, rána Petra Ševčíka minula zadní tyč. Navýšit náskok mohl v 11. minutě po individuální akci Jan Kuchta, Nguyen nohou reflexivně zakročil. První žlutou kartu duelu obdržel po skluzu na Tomáše Holeše Petržela.

Po dvaceti minutách hry musel Nguyen rychle z branky, aby odkopl míč před sprintujícím Janem Kuchtou. Nejlepší střelec loňského ligového ročníku o chvíli později ve velké příležitosti přestřelil, pomezní rozhodčí ale signalizoval ofsajd.

Slovácko se do první šance dostalo ve 28. minutě, Jurečka po přihrávce od Kohúta mířil nad. Kohút se následně odhodlal ke střele, sešívaná obrana ránu zblokovala. Ve 42. minutě nemířil přesně Sadílek, Aleš Mandous zasahovat nemusel.

Do konce prvního poločasu už si ani jeden z týmů výraznější příležitost nevypracoval, sešívaní odešli do kabin s jednobrankovým náskokem. Svému soupeři nedovolili za prvních 45 minut ani jednu střelu na branku.

Ve 48. minutě Jan Kuchta postupoval z pravé strany sám na Nguyena, rozhodl se pro střelu na bližší tyč, síť ale rozvlnil jen z vnější strany. Hosté zahrozili dvěma střeleckými pokusy, které obětavě zablokovali obránci Slavie. Hlavní sudí Orel si u VAR potvrdil, že ke hře rukou nedošlo. V 53. minutě předvedl proti ráně Sadílka na brankové čáře vynikající postřeh Aleš Mandous. Míč mířící k levé tyči jeho branky udržel v rukavicích a výrazně podržel své spoluhráče.

Krátce nato Jindřich Trpišovský sáhl k trojitému střídání. Jana Kuchtu nahradil Stanislav Tecl, Daniela Samka střídal Ibrahim Traoré, Ondřej Lingr přepustil své místo Nicolae Stanciovi. Se střelou Reinberka neměl Aleš Mandous žádný problém. V 63. minutě se do brejku z pravého křídla probil Ebong Ekpai, míč se rozhodl posunout pod sebe, k žádnému spoluhráči ale nedoputoval. Kadlec odkopl na roh.

O pět minut později se už 11 252 fanoušků v Edenu dočkalo druhého gólu domácích. Na konci pohledné akce stála nezištná přihrávka kapitána Jana Bořila a do prázdné branky zakončující Stanislav Tecl2:0. Od třetího inkasování uchránil Slovácko pohotový Kadlec, který odklidil míč mířící za překonaného Nguyena.

Deset minut před koncem utkání Ladislav Takács ve skluzu mohl zakončovat do odkryté branky, stoper Slavie ale přihrávku přeběhl a míč v pádu usměrnit nedokázal.

V 90. minutě dokázal snížit Filip Vecheta. Ten dostal přihrávku z levé strany do středu vápna a poslal míč tvrdou střelou pod břevno slávistické brány - 2:1.

Další gól už v zápase nepadl, slávisté ve svém šestém letošním ligovém představení zapsali páté vítězství - Slovácko porazili 2:1. Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského už ve čtvrtek, kdy v rámci prvního kola skupinové fáze Konferenční ligy přivítají bundesligový Union Berlín.