Derby žen je sešívané. Slávistky porazily Spartu 2:0! | SK Slavia Praha

Derby žen je sešívané. Slávistky porazily Spartu 2:0!

2:0
(1:0)
10. kolo, 24. 4. 2021
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Fotbalistky Slavie porazily v 10. ligovém kole Spartu 2:0 po brankách Petry Divišové a Martiny Šurnovské!

Od úvodu duelu oba týmy nastoupily ve vysokém nasazení a nevypouštěly žádný souboj. První šanci si vytvořila hostující Sparta, s ošemetnou situací si sešívaná obrana dokázala poradit. Ve 12. minutě se protlačila do vápna Sparty Martina Šurnovská, která před vybíhající brankářkou dokázala v pádu přihrát před branku volné Petře Divišové, jenž následně zakončovala do prázdné branky. Slávistky vedoucí branka povzbudila a chtěly přidat další branky. Dostávaly se do zajímavých situací, které však dobře nevyřešily. I Sparta ale hrozila a Slavia tak musela hrát směrem dozadu zodpovědně. Do konce poločasu se stav nezměnil.

Druhý poločas dlouho nenabídl moc zajímavých akcí, byl to spíše boj. Ale v 68. minutě se sešívaným podařilo podruhé skórovat. Tereza Kožárová ve vápně přenechala míč Petře Divišové, která bez problému odcentrovala, Sloupová balon podběhla a Martina Šurnovská v klidu skórovala do prázdné branky. O chvíli později se na levé straně objevila před brankou Gabriela Šlajsová, ale v jasné pozici lehce minula. Sparta se pak dostala dostala do velké šance, sešívané ale skvěle podržela pozorná Barbora Votíková. Nedlouho poté na druhé straně trávníku nebezpečně pálila Franny Černá, trefila ale jen boční síť sparťanské brány. V závěru hostující fotbalistky tlačily, ale slávistky si dvoubrankové vedení zkušeně vedení pohlídaly až do závěrečného hvizdu. Slavia tak Spartě oplatila podzimní porážku ze Strahova.