Počtvrté za sebou bez branek: Slavia - Dukla 0:0 | SK Slavia Praha

Počtvrté za sebou bez branek: Slavia - Dukla 0:0

0:0
(0:0)
22. kolo, 5. 4. 2013, Eden aréna
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha
Branky: <b>ŽK:</b> 75. Petrák, 76. Škoda, 88. Dobrotka – 43. Přeučil, 60. Pospěch <b>Rozhodčí:</b> Ardeleánu - Paták, Mokrusch <b>Diváci:</b> 5 510
PRAHA/EDEN - Ani ve čtvrtém vzájemném zápase Slavie s Duklou po návratu Dukly do Gambrinus ligy neviděli fanoušci branku. Páteční zápas 22. kola naší nejvyšší soutěže skončil v Edenu 0:0.
Sešívaní nastoupili proti Dukle v téměř totožné sestavě jako pět dní předtím v Teplicích, jedinou změnou byl návrat vykartovaného kapitána Karola Kisela, který na pozici podhrotového útočníka nahradil Martina Fenina. Na lavičce tak zůstali připraveni pro střídání třeba zmiňovaný Fenin, Skácel, Gecov nebo Mičola.

V 16. minutě se do první velké šance zápasu dostala hostující Dukla a při Slavii stáli všichni svatí. Borek se dostal ke střele z velkého vápna, kterou mu ale zablokoval Dobrotka. Čontofalský ovšem po Borkově ráně skočil a branka za naším gólmanem tak zůstala odkrytá. K odraženému balonu se dostal opět Tomáš Borek a svůj opakovaný pokus napálil do břevna.

Čtyři minuty nato si svou první šanci vytvořila Slavia. Vošahlík se uvolnil na pravé straně a poslal do vápna krásný centr. Škutka na poslední chvíli sklopil hlavu a nechal balon projít na za ním nabíhajícího Kisela, jehož hlavičku reflexivním zákrokem vyrazil brankář Rada. Ve 37. minutě potom Zmrhalova křižná střela mířila jen těsně vedle branky.

Po změně stran měla na začátku druhé půle víc příležitostí Dukla, Přeučilovu střelu ale zlikvidoval Čontofalský a následná nepřesnost stoperů v našem vápně skončila Borkovou střelou, kterou na roh zblokoval Čonka.

Největší šance druhé půle přišla v 72. minutě trochu překvapivě. Obránci Dukly dostali míč ze svého vápna a akce Slavie tím vypadala jako ukončená. Balon se ale snesl k Jaromíru Zmrhalovi, který ho z dobrých třiceti metrů z voleje napálil zpět na branku. Ke smůle sešívaných se míč za překvapeným Radou zastavil o břevno.

O dvě minuty později pak Romerova nepřesná malá domů poslala do šance Škodu. Útočník Slavie, který chvíli předtím nahradil na hřišti Škutku, byl u míče dřív než gólman Rada, ten ale jeho pokus dokázal vytěsnit. Následně obránci Dukly nepustili ke střele do odkryté branky Karola Kisela.

Poslední šanci zápasu měl pak v 90. minutě Milan Nitrianský. Skácelův centr přizvedl na malém vápně Mičola a Nitrianský mohl na zadní tyči pálit z voleje, svou střelu ale poslal jen do nohou před sebou stojícího obránce.

Po remíze v Teplicích tak bere Slavia bod i ze zápasu s Duklou. V příštím kole ji v sobotu čeká velké pražské derby na Spartě.