Demoliční druhá půle přinesla vítězství 6:0 v Opavě | SK Slavia Praha

Demoliční druhá půle přinesla vítězství 6:0 v Opavě

0:6
(0:1)
8. kolo, 21. 11. 2020, Městský stadion, Opava
Slezský FC Opava - SK Slavia Praha
Slávisté se na ligové trávníky po reprezentační pauze vrátili ve velkém stylu. Na hřišti Opavy především díky pěti gólům ve druhé půli zvítězili vysoko 6:0.

Pro utkání 9. kola FORTUNA:LIGY proti Opavě po reprezentační pauze zvolil Jindřich Trpišovský sestavu velmi podobnou té, která se v minulém kole utkala s Mladou Boleslaví. Učinil jen dvě změny. Tomáše Holeše nahradil v záloze Ibrahim Traoré a Davida Hovorku zastoupil na stoperu Ondřej Kúdela s kapitánskou páskou. Zdravotní potíže nepustily kromě Davida Hovorky ani Ladislava Takácse, Stanislava Tecla a Lukáše Provoda s Ondřejem Karafiátem. Ondřej Kolář se stihl plně zotavit z tréninkového zranění a jako brankářská jednička v základu nechyběl. K dispozici už byl rovněž i Jan Bořil, ten ovšem utkání začal na lavici náhradníků.

I přes to, že měl zápas jasného favorita v podobě prvního celku tabulky, do utkání vstoupili lépe Opavané. Lépe napadali, u odražených míčů byli dříve a sešívaní jim v úvodních minutách pomáhali nepřesnou rozehrávkou. Větší příležitost ale ze své úvodní aktivity domácí nevytěžili, a tak postupně přebrali iniciativu sešívaní.

Ve 12. minutě si na standardku Nica Stancia naskočil David Zima a míč hlavou přetáhl na druhou stranu vápna, kam si seběhl osamocený Ibrahim Traoré. Ten se do míče opřel z voleje a zamířil nebezpečně po břevno. Domácí Fendrich se ale vytasil s povedeným reflexním zákrokem a nedopustil změnu skóre.

Sešívaní drželi míč na svých kopačkách a v 32. minutě se k zajímavé střele dostal Peter Olayinka. Jeho technický pokus z hranice vápna sice mířil pod břevno, ale také přímo doprostřed branky, kde si jej sebral opavský gólman.

O tři minuty později už se sešívaní ale branky dočkali. Roh Nica Stancia prodloužil na přední tyči David Zima do prostoru, kam si seběhl Ondřej Kúdela. Ten nabídkou nepohrdl a svým třetím gólem v sezoně poslal sešívané do vedení – 1:0! Velké oslavy se ale nekonaly. Kvůli kontaktu se soupeřem si Ondřej Kúdela při dopadu nepříjemně zakroutil kotníkem a musel být ošetřován. Naštěstí pro sešívané ale v zápase dokázal pokračovat.

Po změně stran pokračovali sešívaní v aktivním pojetí hry a odměna přišla brzo. V 53. minutě vysunul šikovně do vápna Abdallah Sima Lukáše Masopusta. Ten před brankou našel Jana Kuchtu, který míč neomylně propasíroval do sítě – 2:0 pro Slavii!

Patrně definitivní tečka za osudem utkání přišla hned o pět minut později a opět byl u zrodu šance vytáhlý Senegalec. Abdallah Sima z pravé strany vápna našel ve skvělém postavení Nicolaeho Stancia, a ten přesnou střelou míč směroval k levé tyči. Míč, který by se asi i tak dokutálel do branky, pro jistotu rychleji do sítě poslal ještě jedním dotykem Jan Kuchta a svou druhou brankou večera zvýšil na 3:0!

To však sešívaným nestačilo. Necelých dvacet minut před koncem Ibrahim Traoré vysunul přesným pasem do samostatného úniku Abdallaha Simu, ten si míč skvěle zpracoval, obešel Fendricha, ale levačkou zamířil jen do tyče. Míč se odrazil přesně k nohám Jana Bořila, který po 6 minutách na hřišti upravil skóre už na 4:0!

Kromě gólů se ve druhé půli udál i jeden mládežnický debut. V 80. minutě nastoupil místo Petera Olayinky poprvé v ligovém utkání útočník, ročník 2003, Matěj Jurásek. Ale zpět k brankám. Abdallah Sima byl u druhého, u třetího i u čtvrtého gólu. Přímý střelecký zápis mu ale unikal, nicméně jen do 82. minuty. Devatenáctiletý ofenzivní univerzál se dostal na levé straně hřiště k míči, rozkmital své rychlé nohy, na hranici vápna nasadil jesličky Hrabinovi a přízemní střelou na zadní tyč otevřel svůj ligový účet za Slavii – už 5:0!

Ani s tímto stavem se ale slávisté nespokojili. V 88. minutě pas Tomáše Holeše z pravé strany proskákal celým vápnem k připravenému Petaru Musovi, který potvrdil svůj střelecký instinkt a střelou mezi nohy upravil na konečných 6:0! Sešívaní díky vysoké výhře upevnili svoji pozici na čele tabulky a minimálně do na den zvýšili náskok na čtyři body.