Jasná výhra 3:1 s Libercem: Trefil se Musa, Traoré i Júsuf | SK Slavia Praha

Jasná výhra 3:1 s Libercem: Trefil se Musa, Traoré i Júsuf

1:3
(0:2)
N4, 5. 7. 2020, Stadion U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
V předposlední utkání letošního ročníku FORTUNA:LIGY narazila Slavia na vždy nebezpečný tým Liberce, pro něhož hrála i výhoda domácího hřiště. Platné mu to ale nebylo. Slavia jasně vyhrála 3:1.

Slavia se pod Ještědem představila v netradiční sestavě a ostatně i rozestavení, kdy trenér Jindřich Trpišovský vsadil na model 3 – 5 – 2. Šanci v základní sestavě pak dostal třeba mladý krajní hráč Daniel Kosek.

V prvním poločase se hrál na severu Čech vyrovnaný zápas. Slavia jako již jistý vítěz domácí soutěže neměla důvod hnát se bezhlavě do útoku. Na hráčích bylo navíc z počátku vidět, že na sebe nejsou tolik zvyklí, jako tradiční jedenáctka Slavie. Možná i proto se do první velké šance v zápase dostal liberecký Fukala. Jeho střela ale naštěstí šla do středu branky, kde ji spolehlivě pokryl Přemysl Kovář.

V Liberci se pak hrál vyrovnaný fotbal, jako tradičně to na trávníku bolelo, Severočeši zkrátka nechtěli dát svoji kůži zadarmo. Slavia ale i tak šla do vedení jako první. Liberec v závěru první půle lacině fauloval u svého velkého vápna červenobílí toho ihned využili. K nadějné standardce se postavil Patrik Hellebrand a pravou nohou nadýchal centr až na zadní tyč, kam se balón dostal i s malým přispěním Tomáše Holeše. Na něj už na zadní tyči čekal Ibrahim Traoré a neomylně ho poslal za Nguyenovi záda.

Sešívaní ale ještě neskončili a do hvizdu, který označuje konec první půle, přidali ještě jednu, nutno říci že krásnou branku. Ke standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti se postavil Júsuf Hilál. Zamířil a přízemní střelou okolo špatně postavené zdi překvapil Nguyena na první tyči. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu 2:0 pro sešívané.

Druhé dějství začalo pro Slavii nejlépe, jak mohlo. Už po čtyřech odehraných minutách, ve 49. minutě za sebe skvěle dlouhý míč prodloužil Júsuf. Petar Musa pak využil zaváhání liberecké obrany a nádherným lobem překonal Nguyena. Znovu se tak osamostatnil na čele tabulky střelců FORTUNA:LIGY, kde u jeho jména svítí číslo 14.

V momentě, kdy na časomíře svítila 64. minuta pak měl velkou šanci i Liberec, ale střela Berana mířila těsně vedle. Jednalo se ale o výjimku. Sešívaní totiž ve druhé půli vhondě prostřídali, na kvalitě ale neubylo. Na hřiště se totiž podíval i Nico Stanciu, Lukáš Masopust nebo v posledních utkáních skvěle hrající Lukáš Provod.

Na hřišti se díky střídání ukázal i útočník Stanislav Tecl, jeden z nejobsazovanějších hráčů jara. I on se měl možnost zapsat se mezi střelce. Další skvělou průnikovou přihrávku na něj vymyslel Nico Stanciu, Tecl skvěle prchnul obraně a akci zakončil pokaženou přihrávkou pod sebe.

Liberec proti sešívaným nesložil zbraně a v závěru korigoval skóre. Po rychlém protiútoku se prosadil střídající Králíček. O pár minut později znovu na druhé straně zahrozila Slavia. Nico Stanciu kroutil svůj volný přímý kop na zadní tyč, ale zasáhl pouze brankovou konstrukci.

V 87. minutě se ještě sám na brankáře Nguyena řítil Lukáš Masopust, ale klička se mu nepovedla, a tak zůstalo pouze u velké šance. Stejně to dopadlo i u šance Stanislava Tecla v 89. minutě. Sešívané to ale mrzet nemuselo. V Liberci přesvědčivě zvítězili 3:1.