Slavia veze z Brna tři body za výhru 1:0! | SK Slavia Praha

Slavia veze z Brna tři body za výhru 1:0!

0:1
(0:0)
19. kolo, 8. 3. 2013, Stadion Srbská
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 61. Juhar. <b>ŽK:</b> Škoda Michal – Bortel, Vošahlík.<b>Rozhodčí:</b> J. Jílek - D. Pospíšil , P. Peřina.
BRNO – Slavia vyhrála venku po téměř roce a půl. Z Brna vezou svěřenci trenéra Rady tři body za výhru 1:0, kterou svou střelou z dálky zařídil Martin Juhar.
Trenér Rada nemohl v Brně počítat se zraněnými Karolem Kiselem a Martinem Feninem, oba však přijeli do moravské metropole své spoluhráče podpořit.

A zezačátku byla Slavia aktivnějším týmem. Nejprve našel vpravo Škutka hezky Mičolu, který postupoval do vápna, ale nakonec ho domácí obránce uhlídali. Za další minutu si před vápnem zpracoval míč Juhar, který dnes nastoupil v záloze, a místo přihrávky zvolil překvapivou střelu, kterou brankář Doležal s vypětím všech sil vytáhl na roh.

Domácí poprvé vážněji zahrozili po čtvrthodině hry, kdy se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Pavel Mezlíka a jeho tvrdý volej proletěl zhruba metr nad brankou Kamila Čontofalského. Ve zbytku poločasu diváci v Brně příliš atraktivní fotbal neviděli. Slávistická obrana vedená kapitánem Martinem Dobrotkou domácí do ničeho nepouštěla, sešívaní pokryli také nebezpečné standardní situace.

V úvodu druhé půle byli slávisté, kterým už na hřišti místo Gecova pomáhal Zmrhal, lepším týmem. Ale šance stále nepřicházely. Až v 61. minutě Juhar našel ve vápně hezky Mičolu, kterému ale střela z dobré pozice nesedla a zamířil mimo.

Branky se fanoušci dočkali po hodině a jedné minutě hry. A akce to byla poměrně nenápadná, Juhar si u pravé lajny převzal míč po standardní situaci, posunul si ho a jak je u něj zvykem, tak z necelých třiceti metrů vypálil. Jeho skákavý pokus zaplul k překvapení mnohých přesně k pravé tyči a slávisté šli do vedení.

Jednobrankové vedení se sešívaným dařilo v poklidu držet. Hosté nebyli v útoku natolik nebezpeční, slávistická obrana podávala výborný výkon. V 66. minutě se na hřiště dostal Milan Škoda, a tak si zahrál poprvé proti svému bratrovi Michalovi, který v dresu Brna odehrál celé utkání. V závěru zápasu Slavii skvěle podržel Kamil Čontofalský, který vychytal lob domácího Pernici a následně si poradil i s posledním rohem utkání. V závěru utkání si ještě připsal ligovou premiéru Viktor Šimeček.

Slavia tak z Brna veze tři body za výhru 3:1, po sedmnácti zápasech a 498 dnech sešívaní zvítězili na půdě soupeře a přeskočili svého soupeře v tabulce!