Vítězství 1:0 proti Zlínu zařídil Lukáš Masopust | SK Slavia Praha

Vítězství 1:0 proti Zlínu zařídil Lukáš Masopust

1:0
(0:0)
30. kolo, 14. 6. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Zlín
V posledním kole základní části FORTUNA:LIGY slávisté přemohli Zlín 1:0. O jediný gól utkání se postaral Lukáš Masopust. Do nadstavby jde tak Slavia s náskokem šesti bodů.

V posledním kole základní části FORTUNA:LIGY, ve kterém sešívaní přivítali v Edenu FC Fastav Zlín, udělal trenér Jindřich Trpišovský oproti poslednímu zápasu v Ostravě dvě změny v základní sestavě. Do středu zálohy se po boku Petra Ševčíka postavil Tomáš Holeš, na své tradiční místo na pravém kraji záložní řady se pak vrátil Lukáš Masopust. Kvůli červené kartě z minulého kola chyběl na soupisce Stanislav Tecl, kvůli čtvrté žluté kartě ze stejného zápasu pak i Júsuf Hilál.

Utkání, ve kterém chtěli udržet a případně navýšit šestibodové vedení, zahájili slávisté podle svých představ. Agresivně zlínské protihráče dostupovali a hned ve 4. minutě si vypracovali velkou příležitost ke vstřelení branky. Prudký centr Nica Stancia z volného kopu způsobil závar, na jehož konci se ve skvělé šanci ocitl Petar Musa. Brankář Dostál se ale hned na úvod vytáhl s povedeným zákrokem.

Většina první půle byla ve znamení dobývání zatažené zlínské obrany. Moment, který mohl do osudu utkání významně promluvit, nastal po rohovém kopu Nica Stancia z 29. minuty, kdy si míč rukou zpracoval zlínský Poznar. Slávisté se ale penalty dožadovali marně, videorozhodčí totiž při následném přezkumu vyhodnotil, že se o porušení pravidel nejednalo.

Do vyložených šancí se sešívaní dostávali obtížně, na konci půle si jich ale několik zvládli vypracovat. Ve 39. minutě se k hlavičce na hranici malého vápna po kombinaci na pravé straně dostal Ondřej Kúdela. Nezamířil ale přesně. A úspěšnější nebyl bohužel ani při největší šanci poločasu v jeho nastavení kapitán Jan Bořil. Jeho hlavu našel skvělým centrem Nicolae Stanciu, kapitána sešívaných ale vychytal připravený Dostál. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na úvod druhého poločasu přišla pro sešívané nepříjemná zpráva a s ní také spojené první střídání. V prvním poločase několikrát ošetřovaný Ondřej Kúdela odjel do nemocnice s podezřením na zlomeninu v oblasti nártu. Jeho místo na stoperu zaujal Ladislav Takács.

Stejně jako v první půli nemusela Slavia na zajímavou příležitost ve druhém dějství dlouho čekat. Hned ve 46. minutě se ve skvělé pozici po propadlém rohu ocitl Lukáš Masopust, jeho technickou střelu ale Dostál vykryl.

V 54. minutě svojí bojovností u pravé lajny připravil soupeře o míč Petr Ševčík a v gólové pozici našel Petara Musu. Vytáhlý útočník měl ale míč na dlouhou nohu, špatně zpracoval a následně vystřelil jen nepřesně.

O pár minut později slávistům na chvíli zatrnulo. Míč dostal do sítě na druhé straně hřiště Simerský, radost Zlínu ale neumožnil pomezní, který si správně všiml ofsajdu.

Na hřiště se ve snaze oživit hru dostal Ibrahim Traoré a zanedlouho se dokonce podepsal pod gól, kterého se sešívaní dočkali v 74. minutě. Po ose Bořil – Traoré – Stanciu se míč z levé strany dostal k Lukáši Masopustovi, který jej nehlídaný na zadní tyči uklidil do sítě – 1:0 pro Slavii!

Zvýšit mohl jen o pár minut později Nicolae Stanciu, když z 30 metrů tlačil míč nártem pod břevno. Balon ale jen protáhl jednu ze sedaček za bránou na jižní tribuně. Mrzet ho to však nemuselo. Soupeř na jediný gól utkání už nedokázal odpovědět a slávisté tak zvítězili 1:0!

Jelikož druhá Plzeň své utkání v Olomouci zvládla také vítězně, půjdou sešívaní po základní části ligy do nadstavby s šestibodovým náskokem.