Vítězný návrat do ligy! | SK Slavia Praha

0:1
(0:1)
25. kolo, 26. 5. 2020
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Utkáním v Mladé Boleslavi se sešívaní vrátili do ligové soutěže, díky trefě Petra Ševčíka Slavia zvítězila 1:0!

Trenér Jindřich Trpišovský překvapil nasazením Tomáše Holeše do středu záložní řady, na stoperu pak vedle Ondřeje Kúdely nastoupil David Zima a v útoku naskočil Stanislav Tecl.

První velkou šanci zápasu připravil skvělou přihrávkou Nico Stanciu, který našel rozeběhnutého Stanislava Tecla, jehož zakončení Jan Šeda vyrazil na rohový kop. Na druhé straně předvedl povedený obranný zákrok Ondřej Kúdela, který skluzem ubránil akci domácích.

22. minuta už přinesla změnu skóre, radovali se sešívaní! Jan Bořil vyslal na levé straně vpřed Nica Stancia, který krásným centrem našel neomylně hlavu Petra Ševčíka, a ten přesnou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci.

Ve 29. minutě musel bohužel ze hry odstoupit zraněný Ibrahim Traoré, místo něj nastoupil Lukáš Provod, který se postavil na kraj zálohy, místo Traorého se do středu zálohy stáhl Petr Ševčík.

Právě Lukáš Provod byl u další příležitosti Slavie, z levého křídla posílal centr do vápna, který doletěl na nohu Vladimíra Coufala, jehož rána z voleje ale mezi tři tyče nemířila.

Obrovskou příležitost měl po přihrávce Lukáše Masopusta Stanislav Tecl, sám před brankářem ale zakončoval jen do gólmana Šedy. Prakticky vzápětí měla velkou šanci i domácí Boleslav, střelu Tomáše Ladry ale dokázala obrana v poslední chvíli tečovat mimo tři tyče.

Hned po třech minutách od úvodu druhé půle dostal za svůj faul žlutou kartu nový hráč na hřišti Tomáš Wágner, který nedovoleně zastavil Davida Zimu. K rozehrávce přímého kopu se postavil Nicolae Stanciu, který povedenou střelou protáhl Jana Šedu.

Fantastickým zákrokem pak Slavii podržel Ondřej Kolář, který vychytal zakončení Tomáše Ladry z bezprostřední blízkosti. K další střele se dostal Lukáš Budínský, z hranice vápna ale pálil nad branku.

V 65. minutě byl ve velké příležitosti Jan Bořil, ke kterému doletěl centr z kopačky Vladimíra Coufala, kapitán Slavie ale střílel mimo branku. Další střelou se pak prezentoval Nico Stanciu, který se tentokrát dostal k zakončení levou nohou, míč ale mezi tři tyče nemířil.

K rozehrávce dalšího přímého kopu se pak postavil v 77. minutě opět Stanciu, pěknou ranou branku jen těsně minul. Nicolae Stanciu připravil další velkou příležitost pro Stanislava Tecla, který šel z úhlu sám na brankáře Šedu, také tentokrát byl ale úspěšnější brankář domácích.

Sešívaní v závěru už domácí do tlaku, ani náznaku šance nepustili a z Mladé Boleslavi vezou tři body díky trefě Petra Ševčíka!