Vítězná rozlučka s rokem 2019 proti Budějovicím | SK Slavia Praha

Vítězná rozlučka s rokem 2019 proti Budějovicím

4:1
(3:0)
20. kolo, 15. 12. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Sešívaní porazili v posledním utkání kalendářního roku 2019 České Budějovice 4:1 a přezimují na prvním místě s náskokem 16 bodů.

Slávisté se při rozlučce s kalendářním rokem 2019 nemohli v zápase s Českými Budějovicemi spolehnout na čtveřici zraněných – Davida Hovorku, Jakuba Hromadu, Micka van Burena a Stanislava Tecla. K dispozici pak Jindřichu Trpišovskému nebyl ani Nicolae Stanciu, který musel z osobních důvodů odcestovat do Rumunska. Na hrot se od úvodních minut postavil s kapitánskou páskou Milan Škoda, na stoperu vedle Ondřeje Kúdely Ladislav Takács a mezeru po Nicu Stanciovi zacelili Petr Ševčík a Ibrahim Traoré, kteří v záloze doplnili Tomáše Součka.

Absence, ani vidina brzkých vánočních svátků však sešívané nikterak neovlivnila. Do domácího utkání 20. kola FORTUNA:LIGY vlétly v zaplněném Edenu ve velkém stylu a už během první půlhodiny rozhodli o rozdělení bodů.

Hosty v úvodních minutách slávisté do ničeho nepustili a sami úvodní tlak přetvořili v gól už ve 13. minutě. Na pravé straně si prostor k centru vypracoval Lukáš Masopust a přesně našel ve vápně Milana Škodu. Ten se pověsil do vzduchu, míč přesně nasměroval na zadní tyč a nedal Drobnému žádnou šanci – 1:0 pro Slavii!

Diváci nemuseli čekat příliš dlouho a už v 19. minutě byli svědky další pohledné a hlavně gólové akce. Po ose Traoré-Ševčík-Masopust se míč dostal na hranici vápna k připravenému Vladimíru Coufalovi, který neváhal a do míče se opřel. Ten ještě po cestě k bráně tečoval budějovický Havel a poslal ho tak nechytatelně do sítě – 2:0!

Neuplynuly ani tři minuty a mohlo být hned veseleji. Lukáš Masopust totiž exkluzivně ve vápně našel Lukáše Provoda, tomu ale cestu zakřižoval včasně Ekpai a v zakončení ho rozhodil! Smutnit však slávisté nemuseli příliš dlouho. Uplynulo totiž pouhých 28 minut a autor předchozích dvou asistencí Lukáš Masopust navýšil vedení slávistů na 3:0 po přihrávce Milana Škody do otevřené šance. Ačkoliv si Drobný na míč tváří v tvář Lukáši Masopustovi sáhl, jeho pouť do sítě nezastavil!

Více gólů v první půli nepadlo, a tak si musel Eden na další zásahy počkat až na druhou pětačtyřicetiminutovku. Bohužel jako první udeřili hosté. Na zadní tyči si po odraženém míči nepohlídala sešívaná obrana Ekpaie, který z voleje tvrdě propálil míč za záda Ondřeje Koláře a ukončil tak jeho sérii neprůstřelnosti trvající 650 minut.

Rozloučení po fotbalové stránce se skvělým rokem 2019 si ale slávisté zkazit nenechali a rychle gólově odpověděli. V 58. minutě po levé straně utekl obraně hostí Ibrahim Traoré a nádherným centrem levačkou do vápna našel Milana Škodu, který míč nekompromisně hlavou zarazil do branky Drobného – 4:1!

Další velkou šanci měl na svědomí Lukáš Provod, který v 77. minutě vybídl k postupu na branku nově příchozího Jakuba Horu. Ten už byl v pozici, kdy mohl střílet, ale radši zasekl a týmově se snažil v lepší pozici najít Petra Ševčíka. Bohužel ten se ke střele kvůli přítomnosti obránce nedostal. Slávisté drželi míč na svých kopačkách, hru s poklidem kontrolovali a za podpory tribun si dokráčeli k vítězství 4:1.

Po úvodních 20 kolech zůstávají tak sešívaní v lize stále neporaženi. Díky ztrátě Plzně v utkání s Teplicemi navíc přezimuje Slavia na prvním místě s náskokem 16 bodů.