Tři góly Teplicím přinesly tři body | SK Slavia Praha

3:0
(1:0)
16. kolo, 10. 11. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Teplice
Duelem s Teplicemi zahájila Slavia odvetnou část domácí ligy. Sešívaní zvítězili 3:0 díky trefám Tomáše Součka, Petra Ševčíka a Ondřeje Kúdely.

Trenér Jindřich Trpišovský tentokrát vyslal na hrot Júsufa, který nahradil Standu Tecla, ten nemohl nastoupit kvůli zdravotním problémům. Oproti poslednímu ligovému duelu pak nastala změna také na postu stopera, kde se tentokrát po boku Michala Frydrycha objevil Ondřej Kúdela. Petra Ševčíka pak nahradil Peter Olayinka.

V 8. minutě se sešívaní dostali do první vážnější příležitosti. Lukáš Masopust posunul za vápnem míč na Josefa Hušbauera, který se odhodlal ke střele, jeho povedená rána ale jen těsně minula zadní tyč.

Také v další šanci byl Josef Hušbauer, který se dostal až před Grigara po pěkné kombinaci ve středu hřiště, záložníka sešívaných ale tentokrát brankář Teplic vychytal. 20. minuta přinesla rychlý brejk Slavie, Ondřej Kolář rychle rozehrál na Nica Stancia, který vyvezl míč až před vápno hostů, jeho pěknou střelu ale obrana zblokovala.

Další ohrožení branky Teplic obstaral Lukáš Masopust, který se krásně uvolnil a pálil na zadní tyč, míč jen těsně minul branku hostů ze severu Čech.

Ve 27. minutě Grigar vyboxoval dlouhý aut jen na hranici vápna, jako první byl u míče Peter Olayinka, kterého v pokutovém území fauloval Petr Kodeš. Hlavní rozhodčí Pechanec nařídil pokutový kop. K jeho rozehrávce se postavil Tomáš Souček, který s přehledem penaltu proměnil.

Brzy po gólu Slavie se dočkaly také Teplice, Jakub Mareš ale dopravil míč do sítě za pomoci útočného faulu. Velkou šanci si hosté vytvořili v 36. minutě, kdy byl sám před Ondrou Kolářem Jakub Mareš, toho ale brankář Slavie vychytal.

Do konce poločasu se ještě do dobrých pozic dostali Josef Hušbauer a Nicolae Stanciu, ani jeden však druhou trefu do sítě Teplic nedostal. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro sešívané.

V úvodu druhé části měl dobrou příležitost Nico Stanciu, který dostal míč za obranu, jeho střelu ale Grigar chytil. Po centru Nica Stancia ze standardní situace se slávisté dostali do dalšího zakončení, míč ale do sítě nedopravili.

Další příležitost měl hned po svém příchodu na hřiště Milan Škoda, který se ocital sám ve vápně, v dobré pozici ale branku minul.

Sešívaní chtěli dát razítko na další výhru, to se povedlo v 89. minutě. Do vápna se s míčem prodral střídající Petr Ševčík, navedl si ho na levačku a přesnou ranou zvýšil na 2:0!

Třetí gól si nechala Slavia do poslední nastavení. Na centr ze standardní situace si naskočil Michal Frydrych, hlavou vrátil míč před branku, zakončení Tomáše Součka Grigar vyrazil k nohám Ondry Kúdely, který míč dorazil do sítě!

Slavia tak porazila Teplice 3:0!