(0:1)
10. kolo, 22. 9. 2019
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
10. kolo ligové soutěže přineslo 294. derby, ve kterém sešívaní zvítězili 3:0!

Do základní sestavy pro 294. derby pražských „S“ se vtěsnalo hned deset hráčů, kteří od úvodních minut vyběhli i do zápasu na hřišti Interu Milán. Jedinou výjimkou byl zraněný Ibrahim Traoého, jehož místo obsadil Stanislav Tecl, který si tak připsal druhý start základní sestavě v probíhajícím ligovém ročníku.

Zápas zahájili červenobílí hosté aktivněji a poprvé branku ohrozili v 5. minutě. Překvapivou střelu Nica Stancia z úhlu ale Heča dokázal zpacifikovat. Na druhé straně si v 10. minutě pokusil prorazit cestu z pravé strany sérií přešlapovaček Tetteh, ale David Hovorka zůstal pozorný a jeho postupu obranným zákrokem vystavil stopku.

V 15. minutě využil Jan Bořil momentu překvapení, šikovně vhozeným autem nachytal neorganizovanou záložní řadu domácích a založil zajímavý brejk. Na jeho konci byl Vladimír Coufal, který si míč navedl do středu hřiště a svou slabší nohou vypustil tvrdý projektil, který proletěl jen těsně vedle pravé tyče.

Sešívaní však nemuseli dlouho smutnit, protože o pouhé dvě minuty později Frýdek ve snaze vypíchnout míč nešikovně srazil Tomáše Součka ve vápně a nedal rozhodčímu Zelinkovi jinou možnost než nařídit pokutový kop. Sám faulovaný se k exekuci penalty i postavil, počkal si na pohyb Heči a ledově klidně míč uklidil doprostřed – 1:0 pro Slavii!

Slávističtí fanoušci si téměř nestihli plácnout ještě se sousedem na vedlejší sedačce a mohlo být veseleji! O pouhou minutu později se totiž v obrovské příležitosti po chytré přihrávce Stanislava Tecla ocitl Peter Olayinka, ale v pádu nezakončil přesně!

V další zajímavé příležitosti se po chytrém sklepnutí Nica Stancia na hranici vápna ve 36. minutě ocitl Josef Hušbauer, ale jeho technický pokus se mezi tři tyče nestočil.

Ke konci poločasu si ale šance vytvořili i domácí, proti dvěma hlavičkám Haška však fantasticky zasáhl Ondřej Kolář a vyrovnání nepřipustil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0!

Do druhého dějství vstoupili sešívaní stejně aktivně jako v prvním, jejich snažení ale tentokrát vyústilo v branku rychleji! V 54. minutě se po skrumáži v pokutovém území domácích dostal k zakončení Peter Olayinka a ačkoliv možná ani sám neví, jak si míč našel cestu do brány, mrzet ho to nemuselo. Balonu se jako poslední dotkl sparťanský Sáček a Heča se mohl jen a pouze za míčem kutálejícím se brány ohlédnout – 2:0.

Komplikace přišla v 66. minutě, kdy si za souboj s Tettehem vysloužil druhou žlutou kartu v zápase Josef Hušbauer a Slavie tak musela dohrávat v deseti.

V 77. minutě se znovu skvělým zákrokem prezentoval Ondra Kolář, který vytáhl na roh střídajícího Plavšiče.

81. minuta přinesla srovnání počtu hráčů na hrací ploše. David Hovorka byl u míče dříve než Tetteh a dokázal ho uklidit do bezpečí, útočník domácích ale stopera sešívaných dohrál, za což viděl červenou kartu.

Další fantastický zákrok pak vytáhl Ondra Kolář proti Plavšičovi, který na něj postupoval sám z poloviny hřiště.

Třetí trefu v síti Sparty si sešívaní nechali na poslední minutu. Akci rozjel Jaroslav Zelený přihrávkou doprava na Petera Olayinku, který ještě posunul míč na Lukáše Masopusta. Ten si poradil naprosto mazácky, když si všiml vysoko postaveného brankáře a chytrým lobem uzavřel skóre na 3:0!

Slávisté tak ve 294. derby zvítězili jasnou výhrou 3:0!