Juniorka: S Jihlavou také remíza | SK Slavia Praha

1:1
(1:1)
1. kolo, 1. 8. 2012
SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava
Branky: <b>Branky:</b> 20. Milutinovič – 41. Kavka. <b>ŽK:</b> Šuta. <b>Rozhodčí:</b> Kalenda – Ratajová, Kubr.
<p> Slávistická juniorka vstoupila ve středu do nové Ligy juniorek. Na Xaverově přivítali svěřenci Michala Petrouše tým Jihlavy.</p>

Kapitán juniorky Jan Mikula. Foto: Michal Býček.

HORNÍ POČERNICE/PRAHA - Slávistická juniorka vstoupila ve středu do nové Ligy juniorek. Na Xaverově přivítali svěřenci Michala Petrouše tým Jihlavy a stejně jako v pondělí při zápase A týmu se kluby rozešly smírně po brankově chudší remíze 1:1.

Úvod utkání přinesl opatrný fotbal. Nová soutěž, nová sezona, to vše se na kvalitě zápasu podepsalo. Sešívaní přesto diktovali tempo hry a byli ze začátku lepším týmem. Gólman Karel Hrubeš, stejně jako v brance Jihlavy Jan Hanuš, nemusel řešit závažnější situaci. Martin Vaniak na tribuně měl tak možnost sledovat hned dva své svěřence ve hře.

Po nebezpečných střelách Veselého a Mikuly se ujala až ta třetí slávistická. A byla to rána jako hrom! Smolákův centr odvrátili hostující obránci za vápno a Zoran Milutinović míč napálil z voleje přímo pod břevno.

Slávisté po vstřelené brance ožili. Některé jejich akce měly více než prvoligové parametry a tak zhruba tři stovky diváků často tleskaly. Jihlavští se ale nevzdali, ale naopak postupně se opět začali dostávat do hry. Čtyři minuty před půli přišel pro hosty kýžený efekt. Hosté prošli přes levou stranu slávistické sestavy a přihrávku zužitkoval Kafka, který překonal Hrubeše.

Ke střele se před půlí dostal ještě Hurka, ale jeho pravá noha poslala míč nad branku. První půle tedy za dozoru trenéra Slavie Petra Rady, Martina Vaniaka, Jana Budějského, Luboše Tusjaka, Karla Pitáka nebo Martina Dobrotky skončila 1:1.

Martin Hurka po první půli hřiště opustil, důvodem byl nepříjemný koňar do oblasti kolene. Ve druhé půli si oba týmy střídaly pasáže, ve kterých byly aktivnější. Slávistické obraně dělal problémy zejména Kafka, který se dostal do dvou nebezpečných situací. Z obou pozic ale minul.

Závěr patřil opět domácím. Hosté už hrozili jen z brejků, ale protože si oba brankáři připsali po dobrém zákroku, poločasové skóre 1:1 se změnilo i v konečné. Slávisté tedy z prvního zápasu Ligy juniorek berou bod. V pondělí se tým Michala Petrouše představí v Hradci Králové.

Slavia - Jihlava 1:1 (1:1)

Branky: 20. Milutinović - 41. Kafka

Slavia: Hrubeš - Mikula, Čepelák, Mac (78. Sudek), Malcharek - Veselý (63. Šittich), Milutinovič, Bazal, Smolák (63. Zámečník) - Červenka (72. Synek), Hurka (46. Růžička)

Fotogalerii z utkání najdete na slávistickém Facebooku zde.

Trenér Petrouš: Výkon jako na houpačce

Trenér Petrouš po zápase chválil soupeře z Jihlavy. „Věděli jsme, že nás čeká velice silný tým. Kostra týmu hrála loni MSFL, měli tam pár zkušených hráčů. Bylo to vidět, jednalo se o houževnatý tým. Ke konci zápasu jsme měli štěstí, kluci to dohrávali silou vůle,“ začal hodnocení Michal Petrouš.

„Neřešíme ani tolik výsledek, jde nám ale o způsob hry. První půle byla slušná, ještě možná začátek té druhé. Pak přišel útlum. Následně se to zase oživilo střídáním. Bylo to jakou na houpačce, měli jsme pěkné akce, ale i hluchá místa. Chtěl bych, aby se nám vedlo celý zápas. Samozřejmě je to idea, aby mužstvo hrálo stabilně dobře a vyvarovalo se hluchých míst,“ hleděl k následujícím zápasům slávistický kouč.

V juniorské lize nebude slabého týmu, o čemž svědčí výkon Jihlavy a hlavně slova trenéra Petrouše. „Pozor, nemůžeme podcenit nikoho. Všude pracují a je vidět, že pracují dobře. Naopak, na Slavii a Spartu se týmy ještě více vyhecují,“ má jasno kouč, který v zápase mohl dokonce pětkrát střídat.

„Myslím si, že to je dobře, že se co nejvíce hráčů dostane do hry. I o půli můžeme střídat s tím, že nemusíme myslet na to, jestli se něco stane nebo ne,“ zakončil trenér.