0:2
(0:1)
25. kolo, 17. 3. 2019, Stadion U Litavky
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Slávisté zvítězili na hřišti Příbrami 2:0 a navýšili náskok na čele tabulky před druhou Plzní už na devět bodů. O góly se postarali Peter Olayinka a Josef Hušbauer.

Utkání se Sevillou stálo sešívané spoustu sil a Jindřich Trpišovský proto proti Příbrami na trávník od prvních minut vyslal především hráče, kteří byli odpočatější. V základní sestavě se tak objevil navrátilec Vladimír Coufal, Josef Hušbauer, Peter Olayinka, Alexandru a Jaromír Zmrhal a Jaroslav Zelený.

Slávističtí fanoušci, kteří v Příbrami vytvořili báječnou kulisu od samotného úvodu, nemuseli na první gólový příspěvek příliš dlouho čekat. Již ve 3. minutě našel Alexandru Baluta chytrou přihrávkou Petera Olayinku, který bez větších problémů dostal balon za záda Kočího – 1:0 pro Slavii!

Sešívaní Příbram v první půli jasně přehrávali a dostávali se do četných střeleckých příležitostí. Do největší z nich se dostal Alexandru Baluta ve 25. minutě, kdy si v pokutovém území dokázal poradit s bránícím hráčem. Svou následnou střelu však nasměroval pouze do boční sítě.

Ondřej Kolář v prvním poločase příliš práce neměl, ale ve 28. minutě se musel vytáhnout proti tvrdé ráně Nového, který po zajímavém průniku napřáhl z hranice vápna. Těsně mimo o pár minut později vystřelil i domácí Voltr.

Po úvodním tlaku však tempo zápasu ke konci poločasu trochu upadlo a gól již nepadl. První dějství tak skončilo za stavu 1:0 pro Slavii.

Do druhé půle vstoupily oba týmy aktivně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Slávistickým příznivcům zatrnulo v 58. minutě, kdy Michael Ngadeu ve snaze odvrátit míč do bezpečí trefil tyč vlastní branky. O minutu později mohl navýšit náskok po brejku Alexandr Baluta, ale jeho snahu o oblouček přečetl Kočí a dokázal včas zasáhnout.

Slavia si na další gól musela počkat do 65. minuty, akci sešívaných zahájil dalekonosným pasem Alex Král, po kterém vrátil míč do vápna z levé strany Jaromír Zmrhal. Jeho přesná přihrávka našla hlavu Josefa Hušbauera a ten se tváří v tvář s Kočím nemýlil – 2:0 pro Slavii.

Slávisté však museli oslavy gólů hodit rychle za hlavu, protože o několik chvilek později museli řešit daleko méně radostnou situaci. Po konzultaci s videorozhodčím totiž nařídil sudí Zelinka po ruce Alexe Krále penaltu pro domácí. Květ, který se penalty ujal, však naštěstí tíhu okamžiku neunesl a branku vysoko přestřelil.

Do hry se postupně v průběhu poločasu podívali Mick van Buren, Ibrahim Traoré a Michal Frydrych.

Ačkoliv Slavia soupeře tlačila, góly už nepřidala. Utkání tedy skončilo vítězstvím sešívaných 2:0. Díky prohře Plzně v Teplicích tak navýšila svůj náskok na čele FORTUNA:LIGY už na devět bodů.