Zápas plný zvratů za tři body! | SK Slavia Praha

2:3
(1:1)
17. kolo, 3. 12. 2018, Městský stadion Opava
Slezský FC Opava - SK Slavia Praha
Sešívaní zvládli utkání v Opavě, ačkoli prohrávali 1:2. Dvěma brankami Zmrhala a jedním gólem Součka nakonec Slavia porazila Opavu 3:2.

Slavia vlétla do utkání aktivně, první výraznější šanci zápasu si v 10. minutě vypracoval po Coufalově přízemím centru Milan Škoda, v pádu však nezamířil mezi tři tyče. Další příležitost k otevření skóre dostal zkušený útočník chvíli poté, ale ani prudká hlavička z hranice pokutového území skóre utkání neotevřela.

Sešívaní nadále obléhali soupeřovu branku a v 24. minutě se dočkali zaslouženého vedení. Autové vhazování v blízkosti pokutového území prodloužil Tomáš Souček na zadní tyč, přímo k nohám Jaromíra Zmrhala, který z voleje poslal míč za záda bezmocného Šroma - 0:1!

Vedení červenobílých nemuselo mít příliš dlouhého trvání. Ve 28. minutě vyslal Kaymba dlouhým pasem za obranu Kuzmanoviče do samostatného úniku, domácí kapitán však tváří v tvář Kolářovi poslal balon těsně vedle pravé tyče sešívané klece.

Nadále se ale hrálo především na opavské polovině. Nejprve se po pohledné kombinaci na levém křídle prosadil do zakončení aktivní Zmrhal, jehož přízemní rána z hranice pokutového území se jen těsně nevešla mezi tři tyče. Ve 35. minutě pak přišla největší šance sešívaných na zvýšení skóre. Zmrhal precizním pasem mezi dva obránce vyzval ke skórování Škodu, který ale ve vyložené šanci orazítkoval pouze tyč opavské svatyně! Lépe si nevedl ani agilní Sýkora, který odražený míč příliš zvedl a zakončil nad břevno domácí brány.

Opavané se postupem času dostávali čím dál více do hry a v 38. minutě se jim podařilo vyrovnat. Zapalač pronikl zleva do pokutového území sešívaných, následně byl zastaven Bořilem a sudí Pechanec ukázal na penaltový puntík. Zahrání pokutového kopu se ujmul zkušený Pavel Zavadil, který prudkou ranou pod břevno nedal Kolářovi sebemenší šanci - 1:1.

Do přestávky se ještě k zakončení probojoval aktivní Kuzmanovič, jeho projektil ale neměl potřebnou přesnost a zamířil na tribunu opavského svatostánku. Po čtyřiceti pěti minutách tak oba týmy opustily hrací plochu za nerozhodného stavu.

V úvodu druhého poločasu se z branky radovali domácí, po přihrávce Kayamby se trefil Tomáš Smola, gól ale nebyl pro ofsajd uznán. O dvě minuty později už ale domácí vedli. Po rychlém protiútoku se k míči dostal Nemanja Kuzmanovič, který poslal Opavu do vedení 2:1.

Byl to ale opět Jaromír Zmrhal, kdo si v sešívaném dresu vzal hlavní slovo. Záložník sešívaných si naběhl za obranu, kde ho našel přesnou přihrávkou Josef Hušbauer, dobře si pokryl míč a následně prostřelil brankáře Šroma – 2:2! V 69. minutě zakončoval po sklepnutí Jaromíra Zmrhala Peter Olayinka, jeho rána ale mířila pouze do středu branky.

V 70. minutě přišel důležitý moment utkání. Tomáš Smola v přerušené hře strčil do Josefa Hušbauera, za což viděl druhou žlutou kartu, následně tedy červenou, utkání pro něj tak předčasně skončilo. 74. minuta přinesla rozhodující trefu utkání. Josef Hušbauer krásně přenesl hru na Jana Bořila, ten z první našel před odkrytou brankou Tomáše Součka, který poslal červenobílé do vedení 3:2!

Znovu hrála roli branková konstrukce v 80. minutě, tentokrát hlavičkoval po rohu Simon Deli do tyče. Tyč zastavila také hlavičku Petera Olayinky, to se hrála už 90. minuta utkání. Nastavení pak přineslo ještě jeden zajímavý moment. Miroslav Stoch se dostal do úniku, udělal kličku brankáři Šromovi, který ho fauloval. Pokutový kop ale sám faulovaný Miňo Stoch neproměnil.

Sešívaní tak z Opavy odvezli tři body za výhru 3:2.