Třígólová výhra na půdě Teplic | SK Slavia Praha

0:3
(0:2)
6. kolo, 25. 8. 2018, Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha
V šestém ligovém kole zvítězili sešívaní v Teplicích 3:0. V prvním poločase se trefili Stanislav Tecl a Ondřej Kúdela, v druhém poločase pak přidal třetí gól Jan Sýkora.

První střelu na branku zaznamenaly domácí Teplice. Po přihrávce Marka Červenky zakončoval Patrik Žitný, jeho zakončení ale mířilo pouze do středu branky. O poznání větší šanci měli na druhé straně sešívaní, centr Miroslava Stocha si na zadní tyči našel Stanislav Tecl, jeho hlavičku brankář Grigar vytáhl.

Sešívaní se dočkali ve čtrnácté minutě. Josef Hušbauer našel pěknou přihrávkou na levé straně rozeběhnutého Jana Bořila, který krásným centrem našel ve vápně Stanislava Tecla a útočník Slavie přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání.

Už o dvě minuty později hlavičkoval v zajímavé pozici Jan Sýkora, míč ale letěl mimo tři tyče. 22. minuta přinesla další velkou příležitost. Ondřej Kúdela skvěle přečetl hru a vystihl rozehrávku Teplic, krásnou přihrávkou vyslal vpřed Stanislava Tecla, který si perfektním prvním dotykem poradil s obráncem, následně obešel také Grigara, zakončení Stanislava Tecla do odkryté branky vykopl z brankové čáry vracející se Jeřábek.

O minutu později napřáhl z dálky Josef Hušbauer, jeho dobrou ránu skryl brankář Grigar v rukavicích. Druhé gólové radosti se sešívaní dočkali v 34. minutě. Povedený roh Josefa Hušbauera si našel Ondřej Kúdela a prudkou hlavičkou zvýšil vedení Slavie na 2:0!

Poté si Slavia vytvořila tři šance během několika okamžiků. Vše načal skvělou ranou z dálky Miroslav Stoch, kterou Grigar vytáhl na roh. Po něm se k zakončení na zadní tyči dostal Vladimír Coufal, také tentokrát byl opět úspěšný Grigar. Následoval další rohový kop, po kterém těsně minul branku Stanislav Tecl.

Sešívaní pokračovali i ve druhém poločase v povedeném výkonu a v 59. minutě se dočkali třetí trefy. Jan Bořil centroval na zadní tyč, kde našel Vladimíra Coufala. Pravý obránce Slavie sklepl míč pod sebe na Jana Sýkoru, který z malého vápna v poklidu uklidil míč do branky.

Závěr utkání se dohrával ve znamení herní převahy Slavie, do výraznější příležitosti už se ale sešívaní nedostali. Premiérový start v nejvyšší české soutěži si připsal osmnáctiletý Matěj Valenta, který v 84. minutě nahradil Alexe Balutu.

Slavia s přehledem zvládla utkání v Teplicích a veze do Prahy tři body za výhru 3:0.