První ligovou porážku připravil Jablonec | SK Slavia Praha

První ligovou porážku připravil Jablonec

0:2
(0:1)
5. kolo, 18. 8. 2018, Eden Aréna
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Slávisté doma nestačili na Jablonec a i přes velké množství šancí odcházejí s nepořízenou. Severočeši v Edenu zvítězili 2:0.

Na hrotu útoku se na rozdíl od kvalifikace Ligy mistrů představil od začátku Milan Škoda. Stejně jako v posledním ligovém kole v Boleslavi se ovšem na kraji obrany objevil od začátku Jaroslav Zelený a na pravém křídle Alexandru Baluta.

Velkou šanci mohla mít na druhé straně v 10. minutě Slavia. To když se Jablonec po krátkém tlaku nastěhoval v deseti lidech před naše vápno, ale Kubistova tvrdá rána se od jednoho z bránících hráčů odrazila přímo do běhu Miroslavu Stochovi. Ten se rozhodl táhnout protiútok sám, před vápnem ho ale dostihl Matěj Hanousek a balon mu čistě odebral.

V 15. minutě pak po Zeleného přihrávce napřáhl ke střele z 25 metrů Hušbauer a svým pokusem pořádně vylekal Hrubého, balon ale poslal těsně nad břevno. Ve 20. minutě pak zahrozil opět Jablonec, když Jovović na levé straně vápna obešel bránícího Balutu a posílal před odkrytou bránu ostrý centr, Kolář naštěstí dokázal před nabíhajícím hráči soupeře balon vykopnout.

To už na hřišti nebyl Simon Deli, kterého musel v 17. minutě z důvodu svalového zranění nahradit Lukáš Pokorný.

Ve 28. minutě pak předvedl svou odhodlanost Alex Baluta, jehož první pokus o dlouhý centr na Sýkoru se napoprvé odrazil od Milana Škody, rumunský záložník to ovšem vzápětí zkusil znovu, rozběhnutý Sýkora si míč na hraně vápna zpracoval a svou křížnou střelu poslal jen těsně vedle vzdálenější tyče. Krátce na to posílal Baluta po dobré kličce míč do vápna pro změnu šajtlí, Sýkorova hlavička byla ale jedním z obránců ztečována jen do Hrubého náruče.

Po 35 minutách hry se před Kolářovou brankou po dalším smělém průniku Vladimira Jovoviće dostával Vojtěch Kubista, jeho střelu z ideální pozice na středu vápna ovšem na poslední chvíli zablokoval jeden z našich skluzujících obránců.

Přesto to byli jablonečtí, kdo se do poločasu poprvé prosadil. Ve 44. minutě ztratil na levé straně Stoch balon po souboji s jabloneckým bekem Holešem, ten poslal vysoký centr do vápna a na bližší tyči se přes Ngadeua prosadil hlavou Martin Doležal.

Hned po třech minutách druhé půle mohli sešívaní srovnat, když se míč od jednoho z hostujících hráčů odrazil k rozběhnutému Hušbauerovi, který z levé strany prošel do vápna, svou následnou přihrávku ale poslal příliš dozadu na Balutu, ale příliš dopředu na Škodu.

V 52. minutě pak zachytil rozehrávku Jablonce Škoda a vyrazil do protiútoku. Balon nakonec poslal na levou stranu na Balutu, který na úrovni vápna přízemním centrem skvěle našel rozběhnutého Sýkoru, jeho pokus z voleje ale Hrubý fantasticky vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval Souček a jeden z hostujících hráčů míč za zády zasáhl rukou, penalta se ale nakonec po konzultaci s videem nepískala.

Po dalším z rohových kopů to vypadalo, že sešívaní přijdou i o druhého stopera, když se hlavičkující Ngadeu srazil s jedním z obránců, po ošetření krvavé rány na hlavě ale ve hře pokračoval.

V 60. minutě měl obrovskou šanci na srovnání Milan Škoda, který si postavil míč na penaltu poté, co Stochův centr z přímého kopu zastavil Trávník ve zdi rukou, gólman Hrubý ale vystihl směr a střelu našeho kapitána na levou stranu dokázal vyrazit.

Krátce po neproměněné penaltě si sešívaní vytvořili ve vápně soupeře tlak. Škoda podržel balon, proti pětici bránících hráčů se ale nedokázal otočit do střelecké pozice, tak posunul za sebe Sýkorovi, který dostal míč napravo na Balutu, jeho křížnou ránu ale dokázal opět vyrazit gólman Hrubý.

V 72. minutě nahradil v exjabloneckém střídání Tecl Zeleného, ani poté si ale Slavia nevytvořila souvislejší tlak. V 76. minutě se tak náznak šance zrodil v rychlém brejku Baluty a Tecla, druhého jmenovaného ale dokázal na velkém vápně opět zablokoval navrátivší se Hanousek.

Po 77. minutách hry se tak podruhé prosadili hosté. Jovović prošel po levé straně až do našeho vápna, od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku na penaltový puntík a Tomáš Holeš se prosadil prudkou hlavičkou do protipohybu Ondřeje Koláře.

V poslední minutě se pak ještě do další šance dostal střídající Chramosta, kterého šajtlí našel Masopust, tváří v tvář Kolářovi ale jablonecký útočník vysoko přestřelil. V nastavení měli ještě slávisté slibnou šanci po rychlém brejku po levé straně, Škodovi ale mířil Teclův centr na paty a Bořil vyslal v těžké pozici z vápna jen slabou střelu. V dalším útoku se ještě k hezké střele z hranice vápna dostal Škoda, i jeho pokus ale zamířil do rukavic jabloneckého brankáře.

Nádherný moment připravil těsně před závěrečným hvizdem slávistickým fanouškům Alex Baluta, který si zpracoval míč prodloužený Milanem Škodou a z pětatřiceti metrů se pokusil přehodit Hrubého, vysoký balon z jeho kopačky ale nastřelil břevno. Jen o chvíli později se na malém vápně nedohodli zpracovávající Škoda a Baluta a ke střele se nakonec dostal druhý jmenovaný, na brankové čáře ale jeho pokus zastavil jeden z jabloneckých obránců.

Sešívaní tak poprvé v lize odcházejí bez bodu, Jablonec jim v Edenu stejně jako na jaře připravil dvougólovou porážku.