​Skvělý začátek: Slavia vyhrála v Olomouci 3:0 | SK Slavia Praha

​Skvělý začátek: Slavia vyhrála v Olomouci 3:0

0:3
(0:2)
1. kolo, 22. 7. 2018, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Třígólovou výhru na půdě letošního účastníka evropských pohárů vystřelili Tecl, Stoch a Coufal, pro kterého to byla premiérová trefa v sešívaném!

Úvodní základní sestavu nového ročníku FORTUNA:LIGY složil trenér Jindřich Trpišovský stejně jako v generálce proti Rostovu. Stejně jako před týdnem tak chyběl zraněný Jakub Jugas, stoperské duo tak vytvořilo africké duo Michael Ngadeu – Simon Deli.

V úvodu zápasu byla aktivnější domácí Sigma, ale postupem času se do hry začali dostávat slávisté. K prvnímu ohrožení Buchtovy branky se dostal ve 12. minutě Miroslav Stoch, který dostal ve středu hřiště hodně prostoru, ale mířil vedle branky.

O tři minuty později byl podobně neúspěšný domácí Sladký. A stejně tak i Jaromír Zmrhal, kterého skvěle našel Hušbauer, ale slávistický odchovanec pálil svou slabší pravou nohou.

Ve 21. už slávisté potvrdili svou aktivitu vedoucím gólem. Po dlouhém autovém vhazování Bořila míč prodloužil hlavou Souček, domácí ho ale k našemu záložníkovi vrátili a ten z první za pomocí teče Stanislava Tecla otevřel skóre zápasu. Gól byl připsán právě slávistickému útočníkovi.

Ve 24. minutě našel Falta stříleným centrem z levé strany Zahradníčka, jeho zakončení v záklonu bylo však hodně nepřesné. Podobně jako zpětná Teclova přihrávka ve vápně, ke které se náš útočník dostal po úniku z pravé strany.

O poznání přesnější byl po půlhodině hry slovenský záložník Miroslav Stoch. A byla to velká paráda! Honza Sýkora skvěle podržel míč, vyhnul se obránci a dal doleva na nabíhajícího Stocha. Krajní záložník si míč posunul do středu hřiště a dělovkou zhruba z 25 se trefil přesně ke vzdálenější tyči!

Slávisté se dostali ke své hře, začali diktovat tempo hry a hrozili z nebezpečných protiútoků. Pět minut před koncem první půle se po průniku Zmrhala dostal k akrobatickému zakončení Tecl, v těžké pozici ale netrefil míč ideálně.

A jak první poločas skončil, tak začal ten druhý. Opět průnik Zmrhala, který našel znovu volného Stanislava Tecla. Slávistický útočník se ale v malém vápně musel otáčet a domácí obrana ho spolu s brankářem zpacifikovala.

V 55. minutě slávisté předvedli parádní protiútok, který táhl opět aktivní Stanislav Tecl. Zbavil se všech obránců a ve vápně předložil skvělou přihrávku před odkrytou branku Miroslavu Stochovi, který vystřelil slabě svou slabší levou nohou a brankář Buchta se stačil vrátit a zabránit gólu.

Dobrý výkon podtrhl Stanislav Tecl o dvě minuty později, kdy zakončoval do boční sítě po přihrávce Hušbauera. V 62. minutě se mohl na domácí straně předvést Václav Pilař, jeho hlavičku na zadní tyči ale v pohodě chytil Ondřej Kolář.

Za tři minuty o sobě dal vědět opět Stanislav Tecl, který skvělou přihrávkou našel nabíhajícího Sýkoru. Ten se vyhnul i brankáři, ale zamířil do boční sítě. V 74. minutě předvedli sešívaní akci jak z Trpišovského učebnice fotbalu. Krajní bek Jan Bořil centroval do vápna, míč propadl k druhému krajnímu bekovi Vladimíru Coufalovi a ten skvěle oslavil svou soutěžní premiéru ve slávistickém dresu. Gólem na 3:0!

Dvanáct minut před koncem o sobě po hluché pasáži dali vědět také domácí. Nově příchozí Yunis ve skluzu zakončoval Sladkého centr, Kolář ale dokázal zakončení zlikvidovat a Ngadeu následně uklidil na roh.

Sešívaní už ale žádné další drama nedopustili a po jednominutovém nastavení se zaslouženě radovali z výhry, která je po nedokončeném prvním kole poslala do čela tabulky.