Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. SK Slavia Praha"

0:0
(0:0)
8. kolo, 23. 9. 2012, Na Julisce, Praha
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>ŽK:</b> Borek – Škoda, Latka. <b>Rozhodčí:</b> Drábek – Wilczek, Nádvorník.
PRAHA/NA JULISCE – Potřetí za sebou odehrála Slavia s Duklou bezbrankový zápas. Zápas na Julisce skončil 0:0 i přes několik slibných šancí na obou stranách. Pozitivní je tak alespoň to, že Sešívaní už ve čtvrtém zápase v řadě nedostali v lize gól, poslední míč skončil v Čontofalského síti ve 4. kole v Mladé Boleslavi.

Svěřenci trenéra Rady vstoupili do utkání aktivněji s cílem navázat na předchozí dobré výkony proti Brnu, v Liberci a s Teplicemi. Poprvé zahrozil tradičně kapitán Karol Kisel, který se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a z levé strany ho napálil těsně nad branku.

Sešívaní diktovali tempo hry a domácí do vážnějších možností nepouštěli. Zhruba v půlce prvního poločasu vytvořili slávisté před brankou domácího brankáře Rady závar. Ke střele z nebezpečné pozice se nejprve nedostal Karol Kisel, po přiťuknutí nezakončil ani Luboš Tusjak.

Několik chvil nato zahrozili také domácí. Hašek našel na zadní tyči osamoceného Bergera, jehož prudký volej mířil vysoko nad branku. Na druhé straně se do velké šance po rohovém kopu prodral Martin Latka, jeho zakončení dopadlo ale stejně jako to Bergerovo.

Nejblíže gólu byli v první půli domácí. Sešívaní chybovali v rozehrávce, míče se tak ujal domácí Přeučil, jehož křižná střela z deseti metrů skončila těsně vedle tyče. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle nevyšel Kamilu Čontofalskému, jehož chyba darovala velkou šanci domácím. Kamil se naštěstí stačil do branky vrátit včas, a tak slabou hlavičku Svatonského lapil.

V 68. minutě křičel takřka celý stadion „ruka“. Vypovídá to o dvou věcech, domácí atmosféru měli na Julisce slávisté, a hlavně sudí Drábek neodpískal penaltu po ruce Božice. Chorvatský obránce míč ve vápně přisedl a následně přichytil po šanci Milana Škody.

Necelou čtvrthodinku před koncem se do vápna z levé strany řítil Luboš Tusjak. Přízmení centr našeho mladíka nadělal domácí obraně problémy. Míč si těsně před brankou zpracoval Milan Škoda, ke střele se ale bohužel nedostal.

Souboj Škoda – Božič se opakoval v 82. minutě. Náš útočník se přes velkou a chvílemi možná i nedovolenou snahu Božiče k dlouhému centru Hubáčka  ve vápně nedostal. Slávisté si v závěru vytvořili veliký tlak, přitlačili domácí před jejich branku, ke střeleckým příležitostem to však nevedlo. Kromě pokusu Jaromíra Zmrhala, po kterém jsme kopali rohový kop.

Sešívaní tak potřetí za sebou uhráli na Julisce bezbrankovou remízu a vezou do Edenu bod. Za týden je čeká větší derby – to se Spartou.