Report ze zápasu FK Mladá Boleslav vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FK Mladá Boleslav vs. SK Slavia Praha"

1:0
(1:0)
4. kolo, 18. 8. 2012, Městský stadión, Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 18. Kúdela. <b>ŽK:</b> Zbrožek, Kysela – Latka, Juhar, Petrák. <b>Rozhodčí:</b> Paták – Filípek, Motáček.
MLADÁ BOLESLAV/MĚSTSKÝ STADION – Poprvé v této sezóně nedokázala Slavia vstřelit branku a poprvé ji to stálo všechny body. Sešívaní nestačili na Mladou Boleslav, když výsledek určil už v 18. minutě domácí Kúdela.

V první šanci se už po třech minutách hry ocitl Milan Škoda, kterému poslal nádhernou přihrávku do vápna Martin Juhar. Náš útočník si ale dal balon daleko od nohy a gólman Šeda stačil balon vyrazit na roh.

V 18. minutě tak šli do vedení domácí. Po několika hlavičkách v našem vápně nedokázali obránci dostat míč do bezpečí, balon se odrazil na velké vápno k Ondřeji Kúdelovi a na jeho střelu k pravé tyči Čontofalský nedosáhl.

O dvě minuty později mohli slávisté srovnat. Škoda zpracoval ve vápně a poslal zpětnou přihrávku Kiselovi, jehož technickou střelu z 18 metrů Šeda vytěsnil na roh. Za další dvě minuty byl těsně před hlavičkou ve vápně sražen Latka, penalta se ale nepískala. Následnou střelu Škody gólman Boleslavi chytil.

První poločas uzavřela prudká Šírlova střela z přímého kopu, která se otřela o levou tyč branky Slavie, stav ale zůstal 1:0 pro domácí.

Druhá půle se nesla ve znamení dobývání branky Boleslavi na straně Slavie se vším, co k tomu  v poslední době patří, včetně pětadvaceti minut Martina Latky na hrotu útoku. V 65. minutě hru Slavie oživilo dvojité střídání, kdy místo Jarolíma s Čonkou přišli Zmrhal s Tusjakem.

Vyloženou šanci si ale sešívaní nevytvořili až do osmdesáté minuty. Střídající Zmrhal krásně prošel mezi dvěma hráči na levé straně vápna a poslal nadýchaný centr před prázdnou branku. Karol Kisel ale potřeboval centr o deset centimetrů nižší, v záklonu poslal svou hlavičku těsně vedle tyče.

Úžasní fanoušci hnali slávisty dopředu, další šance na vyrovnání už ale nepřišla, většina útoků skončila na hlavách stoperů Boleslavi. První porážka tak pro Slavii přišla v Boleslavi, domácím podlehla 0:1.