Hušbauer trefil první jarní výhru | SK Slavia Praha

1:0
(1:0)
18. kolo, 25. 2. 2018, Eden
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
V prvním jarním utkání na domácím stadionu v Edenu přivítali sešívaní Bohemians 1905. Z gólu se sešívaní radovali už v 9. minutě, trefu Milana Škody ale hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím odvolal. Rozhodující trefu obstaral v nastavení prvního poločasu Josef Hušbauer!

Sešívaní nastoupili s několika změnami oproti zápasu v Jihlavě. Poprvé se ve stoperské dvojici představily obě zimní posily Ondřej Kúdela i Lukáš Pokorný, na post defenzivního záložníka se vrátil uzdravený Tomáš Souček, kterého ve středové řadě od začátku doplnili Miroslav Stoch a Jakub Hromada.

Slavia začala lépe a od začátku utkání si vytvořila převahu. Už v 9. minutě se tak Eden poprvé radoval, když se po závaru v malém vápně dostal míč k Milanu Škodovi a ten zblízka propálil Fryštáka. Po chvíli ale slávistické oslavy utnul rozhodčí Proske, který po konzultaci s videem branku odvolal kvůli ofsajdovému postavení Tomáše Součka, které bránilo gólmanovi Bohemians v pohybu.

Hned za pár minut se k ostrému centru z pravé strany dostal Milan Škoda a mohl si spravit chuť, Fryšták ale jeho hlavičku k bližší tyči vyrazil. Po necelé půlhodině pak Fryštákovi pro změnu pomohla obrana, když zmařila hlavičku Milana Škoda a následně zblokovala i nebezpečný pokus Jana Sýkory.

Slávisté se tak paradoxně mohli opravdu radovat až v nastaveném čase první půle, který se přidával právě za konzultaci s videem. Dlouhý balon na vápno odhlavičkoval Šmíd v souboji s Milanem Škodou jen na nohy Josefa Hušbauera, ten míč rychle zpracoval a zpoza vápna poslal přesně do horního růžku Fryštákovy brány.

Sešívaní pokračovali v tlaku i ve druhé půli, po hodině hry to ale mohli být hosté, kdo by se radoval z vyrovnání. To když se Bartkova střela ve skluzu odrazila od levé i pravé tyče Kolářovy branky a následně se se štěstím odrazila ven z branky. V 70. minutě se pak o další krásnou trefu hlásil Hušbauer, Fryšták ale jeho tečovanou střelu dokázal vyrazit.

Bohemians postupně přebírali iniciativu a Slavii se otevíraly prostory pro brejky. V jedné z největších šancí se v 74. minutě ke střele dostal hostující Kabajev, vzdálenější roh kolářovy branky ale těsně minul.

V 80. minutě pak dobře napadající Slavia získala míč, Stoch ho posunul na levou stranu na Zmrhala a jeho tečovaná rána trefila boční síť. O tři minuty později mohla sešívané hodně mrzet špatná malá domů Jakuba Jugase, kterou vystihl Kabajev, po kličce Kolářovi už ale nedokázal přesně vystřelit a odkrytou branku z úhlu minul.

V závěru zápasu si sešívaní vytvořili dvě zajímavé příležitosti, obě zakončoval Miroslav Stoch. Nejprve se dostal k míči po pěkné kombinaci, ve vápně se zbavil obránce, jeho prudkou ránu brankář vytáhl na rohový kop. Podruhé napřáhl slovenský záložník zpoza vápna, jeho střela nepříjemně zaplavala, Fryšták ji s velkými problémy vyrazil.

Slavia porazila ve Vršovickém derby v Edenu Bohemians 1905 1:0. Výhru trefil v nastavení první půle Josef Hušbauer. Další duel odehrají sešívaní příští sobotu, 26. 2. hrají od 18:00 v Mladé Boleslavi.