Tři góly přinesly výhru na Slovácku | SK Slavia Praha

0:3
(0:2)
12. kolo, 29. 10. 2017, Městský stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 14. Souček, 31. Škoda (pen.), 46. van Buren <b>Žluté karty:</b> Šimko - Sobol, Hromada <b>Rozhodčí:</b> Julínek – Kříž, Kubr
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Ve dvanáctém kole domácí HET ligy cestovala Slavia na hřiště Slovácka. Sešívaní vedli po prvním poločase díky brankám Součka a Škody 2:0, definitivní razítko na podobu skóre stanovil hned v úvodu druhé části Mick van Buren.
Poté, co sešívaným Liberec překazil sérii neproher, vydali se ve 12. kole na Slovácko s cílem začít novou vítěznou šňůru. Trenér Jaroslav Šilhavý vyslal mužstvo do hry pod vedením kapitána Milana Škody, kterému měla v útočném tlaku pomáhat nejen křídla ve složení Danny a Mick van Buren.

V první akci domácího celku posunul míč na Zajíce Juroška, střelu domácího útočníka ale zblokoval Michal Frydrych, který nastoupil opět na stoperu. Sešívaní odpověděli o dvě minuty později, když Hromada nahrál míč na pravé křídlo Škodovi, který ho vrátil na hranici vápna nabíhajícímu Hušbauerovi a záložník Slavie pálil jen těsně vedle levé tyče.

Slávisté se pak prosadili ve 14. minutě. Tomáš Souček vyslal do útoku Dannyho, který nabídl možnost zakončit Micku van Burenovi. Proti Nizozemcově střele se ale vytáhl Daněk a vytěsnil ji naštěstí jen k Tomáši Součkovi, který balon dopravil do odkryté branky.

Hušbauer pak umístil svou střelu z hranice vápna pouze do Daňkových rukavic a domácí gólman posbíral i centry, které mířily do vápna. A po hezké kombinaci domácích na levé straně musel zasahovat i Jan Laštůvka. Rezkův centr našel před brankou hlavu Zajíce, ten ale míč nasměroval jen do náruče slávistického gólmana.

Ve 28. minutě opět pálil Hušbauer, mířil ale těsně vedle branky. Po půl hodině hry pak ve vápně odehrál při bránění Škody míč rukou Reinberk a kapitán pražského celku si postavil míč na značku pokutového kopu. Škoda penaltu chladnokrevně proměnil a Slavia vedla 2:0.

A mohlo to být před půlí dokonce 3:0, to když ve 43. minutě Danny získal míč a založil protiútok sešívaných. Před vápnem balon posunul na Hušbuaera a ten vypálil. Jeho střelu Daněk dokázal vytěsnit jen k Dannymu, který ale hlavou míč nasměroval pouze do levé tyče. Do kabin tak šla Slavia s dvoubrankovým vedením.

Sešívaní začali druhý poločas skvěle! Parádní centr Jana Bořila usměrnil Mick van Buren ve skluzu mimo dosah brankáře Daňka - 3:0 pro sávisty. Slavia pokračovala v nastoleném tempu a v 52. minutě byla blízko branky na 4:0. Jakub Hromada vyvezl míč z vlastní poloviny, přihrávkou poslal do velké příležitosti čerstvého Jana Sýkoru, toho však Daněk v brance Slovácka vychytal.

O tři minuty později předvedla na levé straně pěknou akci dvojice Danny – Sobol. Po portugalsko-ukrajinské spolupráci postupoval sám na brankáře Mick van Buren a lehkým obloučkem se snažil překonat Michala Daňka, opět byl ale úspěšnější brankář domácích.

Slavia si poté v krátké době vytvořila tři zajímavé příležitosti. Nejprve Jaromír Zmrhal nahrával pod sebe na Jana Sýkoru, který z první vyslal na Daňka nebezpečnou střelu, strážce domácí svatyně byl ale připraven a míč vyrazil na roh. Po centru od rohového praporku byl na zadní tyči neobsazen Michal Frydrych, jeho zakončení obrana na poslední chvíli zblokovala.

Třetí příležitost měl o malou chvíli později opět Jan Sýkora, tomu připravil střeleckou pozici Jan Bořil, ofenzivní záložník Slavie ale branku přestřelil. V závěru utkání obešel Tomáš Necid obránce Slovácka, levačkou mířil do středu branky, k dorážce se už Jakub Hromada nedostal.

Sešívaní tak díky brankám Tomáše Součka, Milana Škody a Micka van Burena porazili Slovácko 3:0. Už ve čtvrtek 2. 10. hostí Slavia v Edenu v rámci čtvrtého zápasu skupiny A Evropské ligy španělský Villarreal.