Na úvod Juniorské ligy výhra nad Brnem | SK Slavia Praha

(0:0)
1. kolo, 31. 7. 2016, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Branky: <b>Branky</b>: 8. Veselý, 77. Badocha
PRAHA/XAVEROV – V prvním kole Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově tým Zbrojovky Brno. Vstup do sezony se juniorům povedl na výbornou, udrželi čisté konto a vyhráli 2:0.
Do vedení šla Slavia v 7. minutě, kdy se střelou z vápna prosadil Lukáš Veselý. Soupeř se usilovně snažil vyrovnat, ovšem brankář Josef Řehák několikrát Slavii skvěle podržel. Pojišťující druhý gól přidala Slavia až v poslední čtvrthodině. Brankář soupeře neudržel po rohovém kopu míč a Ondřej Badocha ho pohotově dopravil do odkryté branky.

Slavia tak vstoupila do Juniorské ligy úspěšně a připsala si výhru 2:0.

Zápas hodnotil trenér Pavel Řehák: "Z naší strany to bylo spíše bojovné utkání. Chtěli jsme se spíše prezentovat fotbalovostí, ale vyplynulo to z průběhu zápasu. V prvním poločase jsme měli několik zajímavých akcí a také dvě gólové šance, ty jsme však neproměnili. S výkonem v druhém poločase už nejsem tolik spokojený, příliš jsme ztráceli míče. Jsem rád, že jsme neinkasovali, naše obrana včetně Alexe Krále podala dobrý výkon."

Ve středu 3.8. odehraje juniorka přípravné utkání, od 17:30 nastoupí ve Štěchovicích. Další zápas Juniorské ligy odehraje Slavia v neděli 7.8. od 11:00 na hřišti Českých Budějovic.