Dvě vedení nestačila, proti Dukle bereme bod | SK Slavia Praha

Dvě vedení nestačila, proti Dukle bereme bod

2:2
(1:1)
28. kolo, 13. 5. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha
Branky: <b>Branky:</b> 16. Mešanovič, 69. Barák (pen.) - 30. Koreš, 80. Emmanuel<br> <b>ŽK:</b> Barák, Hušbauer, Ngadeu - Šimůnek, Juroška<br> <b>Rozhodčí:</b> Příhoda, Kotalík, Boček
PRAHA/EDEN ARENA – Zatímco pražské derby na Bohemians skončilo pro Slavii tříbodovým ziskem, hned to další – domácí proti Dukle – znamená pro Slavii dvoubodovou ztrátu. Sešívaní sice dvakrát vedli, hosté ale dokázali pokaždé srovnat. Náskok Slavie na druhou Plzeň tak dvě kola před koncem zůstává dvoubodový.
Už ve 3. minutě přizvedl Bořil v našem vápně Podaného centr a míč zapadl až na zadní tyč, kde se do něj hlavou opřel Šimůnek, Pavlenka si ale s jeho pokusem z úhlu poradil.

V 9. minutě pak přišla první šance Slavie, když díky odrazu míče od rozhodčího mohl Hušbauer pohotově poslat do úniku Mešanoviče, který tentokrát nastoupil na hrotu namísto Škody. Přízemní střelu bosenského útočníka ale stihl jeden z obránců na poslední chvíli srazit na roh.

O chvíli později našel Sýkora netradičně z levé strany ve vápně Baráka, jeho tečovanou střelu ale lapil gólman Rada. Úvodní čtvrthodinu pak uzavřel na druhé straně Holenda, který ale svým akrobatickým pokusem přes hlavu branku vysoko přestřelil.

Slavia udeřila v 16. minutě. Po faulu na Hušbauera se týž hráč postavil k přímému kopu z levé strany, na jeho perfektně kroucený centr naskočil na malém vápně Mešanovič a o břevno poslal míč do sítě.

Dukla bohužel dokázala rychle srovnat. Ve 30. minutě se totiž Frydrychovi nepovedla malá domů, k míči se dostal Olayinka, z levé strany našel ve vápně osamoceného Štěpána Koreše a slávistický odchovanec zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

Po 34 minutách hry ukázal svoji techniku Antonín Barák. Přes trojici hráčů Dukly se prokličkoval do vápna, kde se míč po souboji odrazil opět k Mešanovičovi, jeho ránu ale skvěle vyrazil gólman Rada.

Slávisté měli poté blízko k vyrovnání. Nejprve před Mešanovičem odklízel Štetina na roh, po kterém vznikl před Radou obrovský závar, Dukla ale dokázala i díky šesti hráčům na brankové čáře dvakrát nebezpečnou střelu zablokovat.

těsně před poločasem ještě Mešanovič našel pohotovou patičkou rozběhnutého Hušbauera, který vlétl do vápna jak rychlík na koridoru, jeho střelu ale zblokoval skluzující obránce. Ještě větší šance přišla záhy po centru Frydrycha, Ngadeu ale ve skvělé pozici hlavičkoval jen nad břevno.

Druhá půle začala další šancí Slavie. Ngadeu dokázal v souboji nacentrovat míč dopředu na volného Mešanoviče, tomu ale ve srovnání s dobíhajícím obráncem chyběla rychlost a zkusil tak vypálit z 20 metrů, bohužel jen pár metrů nad branku, za kterou se i ve druhé půli přesunul mohutný slávistický kotel.

V 64. minutě se pak mohl ukázat nový muž na hřišti Stanislav Tecl, který chvíli předtím nahradil Sýkoru, jeho přihrávka před bránu ale byla o malinko delší a Mešanovič v souboji s dvojicí obránců a brankářem nedokázal míč dotlačit do sítě.

Další nový muž na hrací ploše, Mick van Buren, který nahradil zraněného Bořila, stál pak u zrodu druhé branky Slavie. To když si naběhl do vápna, stačil si posunout balon před sebe a dobíhající Štetina ho sice neúmyslným, leč nedovoleným zákrokem poslal na trávník. K penaltě se při absenci Milana Škody postavil Antonín Barák a míč poslal přesně do levého horního rohu.

Dukla ale stejně jako po první brance dokázala srovnat. To když se centr z levé strany snesl na zadní tyč, tam ho před branku vrátil Holenda a střídající Emmanuel už neměl před odkrytou brankou těžkou práci.

Trenér Šilhavý poslal na posledních 10 minut na hřiště i Milana Škodu, Slavia si ale nedokázala vytvořit tlak, který by vedl k šancím. Zápas tak skončil 2:2 a v případě, že Plzeň nezaváhá v Brně, bude souboj o titul napínavý až do posledního kola.