O důležitém vítězství rozhodl gól v závěru! | SK Slavia Praha

O důležitém vítězství rozhodl gól v závěru!

2:1
(1:1)
20. kolo, 12. 3. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Teplice
Branky: <b>Branky:</b> 25. Škoda, 87. Vaněček (vl.) - 30. Fillo<br> <b>ŽK:</b> Flo, van Buren - Kučera, Šušnjar, Vošahlík<br> <b>Rozhodčí:</b> Proske - Blažej, Kotík
PRAHA/EDEN ARENA - V rámci 20. kola přijel do Edenu nepříjemný soupeř ze severu Čech. Teplice hrály se Slavií vyrovnanou partii a až do 87. minuty držely nerozhodný výsledek 1:1. Zápas rozhodl závěrečný tlak sešívaných a vlastní gól Davida Vaněčka, který padl tři minuty před koncem.
Už ve 4. minutě dostal Mešanovič na levé straně míč od Zmrhala a jeho prudký centr musel jeden z teplických obránců ve vápně uklidit na roh. Po něm se k první hlavičce probil Milan Škoda, v souboji s gólmanem Chudým ale mířil vysoko nad branku.

Škoda hlavičkoval, tentokrát po Zmrhalově pasu, i o minutu později, v záklonu ale poslal míč obloučkem opět jen nad břevno.

Teplice se poprvé před branku Slavie dostaly po osmi minutách. Po centru někdejšího slávisty Jana Vošahlíka propadl míč k Fillovi, který se pokoušel ukličkovat Floa, ten mu ale nakonec balon vypíchl. O chvíli později musel Flo zblokovat Jeřábkův pokus z otočky a Pavlenka kontrolovat Fillovu střelu z 20 metrů, která proletěla nad jeho brankou.

Z lehkého útlumu se sešívaní vymanili po dvaceti minutách hry. To se po skvělé práci levé strany obrany mohli vydat do protiútoku 5 na 4, Zmrhal našel na středu Ngadeua a jeho rána zpoza vápna proletěla zhruba dva metry vedle vzdálenější tyče.

Zle pro Slavii ovšem mohlo být v minutě 25. To se na pravé straně dostal do úzkých Sýkora a jeho zpětnou přihrávku na gólmana vystihl Červenka, jako by se ale šance proti svému někdejšímu klubu zalekl, pokusil se Pavlenku obstřelit ze zhruba 25 metrů a míč poslal daleko vedle vzdálenější tyče.

Sotva se ale fanoušci vzpamatovali z úleku, mohli začít Slavit. Muris Mešanovič si naběhl z levé strany do vápna a přeloboval gólmana Chudého, jeho oblouček se ale odrazil od břevna zpět na malé vápno. Tam nejrychleji dosprintoval Milan Škoda a do prázdné brány vcelku snadno přidal svou 12. branku v sezoně.

Už o pět minut později ale hosté vyrovnali. Krob poslal nepříjemný centr přesně na malé vápno, mezi Deliho a Floa si naběhl Fillo a prudkou hlavičkou prostřelil Pavlenku.

Už o pět minut později měla Slavia asi největší šanci znovuzískat vedení ještě před přestávkou, když Hušbauer našel skvělou kolmicí za obranou Mešanoviče. Ten postupoval zprava na Chudého a akci se pokusil ještě vyšperkovat přihrávkou před branku na Škodu, ten ale na prudký balon jen těsně nedosáhl.

Druhý poločas sice rozjela lépe Slavia, pět minut po pauze Slavii ale nadvakrát zachránil Pavlenka. Nejprve když vyrazil tvrdou ránu Filla z velkého vápna, o pár vteřin později když se za rozhozenou obranu dostal Krob, kterého náš gólman vychytal tváří v tvář.

Za další tři minuty se ovšem zaskvěl na druhé straně i Martin Chudý. To když si na Hušbauerův centr z přímého kopu naskočil Škoda a teplický gólman míč lapil doslova na brankové čáře. V 59. minutě pak hlavičkoval po centru stejného hráče opět Škoda, tentokrát ale mířil vedle pravé tyče.

Rychlou akci pak v 66. minutě – chvíli po svém příchodu na hřiště – rozjel Van Buren, na konci ovšem stála zblokovaná střela Milana Škody a Zmrhalův centr, na který ani Škoda ani van Buren nedosáhli.

V 72. minutě zahrávala Slavia sérii rohů, z nichž nejnebezpečnější byl ten druhý. To míč proletěl na zadní tyč ke Škodovi, který sice prohrál souboj s teplickým obráncem, míč ale proskočil jen těsně vedle Chudého levé tyče.

Za dalších sedm minut pak Škoda zpracoval ve vápně na prsa dlouhý balon a přiklepl Bořilovi, jeho rána z voleje ale mířila je doprostřed branky a Chudý s ní neměl výraznější práci.

Utkání tak – stejně jako to o týden dříve s Plzní – dospělo k rozuzlení až v samotné závěru, kdy se Slavia dostala do tlaku a do vápna hostí létal jeden centr za druhým. V 87. minutě poslal jeden z nich z levé strany do vápna Jan Sýkora a na vzdálenější tyči se k němu snažil probít Simon Deli. V souboji s ním si nakonec poslal míč do vlastní sítě útočník David Vaněček.

Slavia pak už výsledek 2:1 udržela a stejně jako před týdnem vede ligu o 4 body před Viktorií Plzeň. Na třetí Spartu má díky jejímu zaváhání v Mladé Boleslavi náskok už devět bodů.