Premiérová ligová výhra | SK Slavia Praha

3:0
(1:0)
3. kolo, 21. 8. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: <b>Branky:</b> 45. Mešanovič, 65. Škoda, 90. Hušbauer<br> <b>ŽK:</b> Frydrych, Hušbauer - Trapp, Divíšek<br> <b>Rozhodčí:</b> Proske - Kotík, Vysloužil
PRAHA/EDEN ARENA – Slavia si připsala premiérovou ligovou výhru v této sezoně. Díky zásahu Murise Mešanoviče ze závěru první půle a dalším dvěma trefám z kopaček Milana Škody a Josefa Hušbauera porazila 1. FK Příbram 3:0.
Pokud se o Slavii dá říci, že jí úvod sezony nevyšel podle představ, tak pro Středočechy pod vedením vyhlášeného stratéga Martina Pulpita se zatím nový ročník vyvíjel doslova katastrofálně. Příbramští se s nula body a skóre 0:6 krčili na posledním místě a v týdnu navíc vypadli z domácího poháru s třetiligovým Litoměřickem.

Dušan Uhrin udělal oproti pohárovému utkání s Anderlechtem hned sedm změn počínaje místem pro Martina Berkovce v bráně a konče změnou rozestavení a hrou na dva útočníky Škodu s Mešanovičem.

K první šanci se slávisté dostali už po čtyřech minutách hry, Škoda ale po Mešanovičově přiťuknutí mířil prudkou střelou jen do připraveného gólmana Hrušky. Za další tři minuty se ve vápně dostal k hlavičce Bílek, míč ale poslal nad břevno.

V minutě 22. pak slávisté vybojovali roh, do míče se po Mihalíkově centru opřel hlavou Milan Škoda a zhruba o dva metry přestřelil příbramskou branku. V další akci to zkoušel stejný hráč z otočky, balon ale opět proskákal jen vedle levé tyče.

Zhruba po půlhodině hry vypálil zpoza vápna Souček, jeho prudká rána ale těsně minula břevno. Na druhé straně se k první nebezpečné akci hostů dostal Tomáš Majtán, když prošel středem do otevřené obrany Slavie, s jeho střelou ze 17 metrů si ale Berkovec poradil.

První branka tak padla až z poslední akce první půle. Zmrhal se prosmýkl po levé straně kolem svého obránce a jeho prudký centr poslal Škoda hlavou do tyče. Míč se ale odrazil před branku k dobíhajícímu Murisi Mešanovičovi, který svou dorážku nasměroval nechytatelně pod břevno.

druhou půli začala Slavia náporem a v 53. minutě byl blízko druhé brance Muris Mešanovič, po Mihalíkově centru ale hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče.

O čtyři minuty později si Zmrhal zpracoval Hušbauerův centr a jeho oblouček se snesl na horní část břevna. Při chuti byl ale hlavně Muris Mešanovič. V 58. minutě hlavičkoval těsně nad a jeho střelu z otočky v 60. minutě na poslední chvíli zblokovala příbramská obrana.

Na 2:0 ale zvyšoval v 65. minutě druhý útočník ve slávistické sestavě Milan Škoda. Na velkém vápně převzal na hraně ofsajdu Hušbauerovu přihrávku, posunul si míč před sebe a prostřelil padajícího brankáře Hrušku.

O chvíli později zahrozila z jedné z mála šancí Příbram, střídající Pilík ale poslal svou přízemní střelu těsně vedle Berkovcovy levé tyče. V 88. minutě se k nebezpečné střele z levé strany vápna ještě dostal střídající Antonín Barák, jeho tečovaný pokus ale vyrazil Aleš Hruška.

Konečnou podobu dostal výsledek v nastaveném čase. Josef Hušbauer převzal na středu hřiště Součkovu přihrávku, dostal prostor ke střele a jeho pokus z 21 metrů proklouzl Aleši Hruškovi mezi rukama.

Sešívaní si tak částečně spravili chuť po prohře 0:3 s Anderlechtem. Odveta play off Evropské ligy je v Bruselu čeká už ve čtvrtek 25. srpna.