4:3
(2:1)
3. kolo, 9. 8. 2015
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Branky: <b> Branky: </b> 1. Červenka, 29. Batka, 55. Kenia, 66. Červenka (pen.) – 8. Behan, 59. Szotkowski, 83. Szotkowski (pen) <br> <b> ŽK </b> Meschaninov, Honiš <br> <b> Rozhodčí:</b> Orel – Vlasjuk, Kožár
PRAHA/XAVEROV - Juniorka měla v rámci druhého kola přestávku, a tak se sešívaní do ligových bojů zapojili po týdenní pauze. V prvním domácím zápase sice Slavia nejprve prohrávala, zápas ale stačila otočit ještě v průběhu prvního poločasu. Ve druhé půli zahrávaly oba celky pokutový kop, slávistům se i tak podařilo vedení udržet a získat první tři body.
Juniorka se v letošní sezoně poprvé představila doma na Xaverově a do zálohy se postavil i uzdravený Levan Kenia. Sešívaní poprvé zahrozili ve 4. minutě, Veselý ale na závěr rychlého protiútoku míč za Matějkova záda nepropasíroval.

O dvě minuty později přidali svou první střelu hosté, na Behanův centr z pravé strany si vyskočil Szotkowski, jeho hlavička ovšem přeletěla břevno. V minutě osmé už ovšem Baník uspěl. Zdeněk Behan posunul míč k pravé tyči a ostravský tým šel do vedení.

To mu vydrželo pouhé tři minuty, Marek Červenka se totiž prosmýkl před Matějku a střelou k pravé tyči srovnal stav zápasu na 1:1. Oběma týmům pak chvíli trvalo, než opět vážněji zahrozily. Když se Batka po pětadvaceti minutách hry dostal ke střele, minul.

V 29. minutě slávisté přetáhli vedení na svou stranu. Kenia vyslal kupředu Veselého, ten si potáhl míč do středu hřiště a na křídle našel Routka. Jeho centr do vápna si zpracoval Lukáš Batka a tentokrát se nemýlil.

Sešívaní zahrozili ještě před poločasovou přestávkou, když Kodrovu přihrávku doběhl na levé straně Pelyak a centroval na zadní tyč, kam dobíhal Veselý. Ve skluzu sice zkusil míč usměrnit do branky, bohužel bezúspěšně.

Pomalý rozjezd druhého poločasu nakonec vyústil ve třetí branku sešívaných. V 55. minutě rozehrával z levé strany přímý kop Levan Kenia, rozhodl se pro střelu po zemi a ta zaplula u pravé tyče do branky.

Soupeř se ale nevzdával. O čtyři minuty později se vydali hosté do protiútoku, na finální centr do vápna Hrubeš nedosáhl a nezachytila ho ani obrana, útočník Szotkowski tak přidal druhou branku Baníku.

Ostravští si následně svou situaci zkomplikovali, když ve vápně faulovali Lukáše Veselého. Nařízený pokutový kop proměnil v 66. minutě Marek Červenka střelou do pravé horní poloviny brány.

Zakončení na obou stranách pak byla nepřesná a o další brance rozhodla opět penalta. Faulem v pokutovém území se provinil Valenta, Baník tak mohl sešívaným oplatit sedmnáct minut starou situaci, což Szotkowski také učinil a přidal třetí gól Ostravy.

Sešívaní si ale nechtěli nechat o tříbodový zisk obrat, a tak se snažili držet maximálně míč a tlačit se do útoku. Nakonec tak svůj první domácí zápas dotáhli do vítězného konce a 16. srpna je čeká od 11:00 souboj s Jihlavou.