Sešívaní neudrželi vedení. V derby prohráli 1:3 | SK Slavia Praha

Sešívaní neudrželi vedení. V derby prohráli 1:3

3:1
(0:1)
22. kolo, 20. 3. 2016, Generali Arena
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 56. Lafata, 74. Costa, 77. Zahustel - 6. Škoda<br> <b>ŽK:</b> Frýdek - Hušbauer, Deli, Štohanzl, Latka, Kenia, Bořil<br> <b>Rozhodčí:</b> Kocourek - Nádvorník, Paták
PRAHA/GENERALI ARENA - Padesát minut držela Slavia na Letné vedení, které jí vystřelil Milan Škoda, Sparta ale dokázala výsledek otočit. Díky brankám Lafaty, Costy a Zahustela nakonec ve 285. derby zvítězila 3:1.
Trenéra Dušana Uhrina trápila v týdnu před zápasem rozsáhlá marodka, kterou ještě umocnila řádící chřipka, přesto mohli fanoušci při pohledu na sestavu zaznamenat i dobré zprávy: Do branky se po zranění vrátil Martin Berkovec, na pravý kraj obrany se zase postavil Jan Bořil. Sešívaní nastoupili do utkání se dvěma útočníky - vedle Škody se postavil Miljan Vukadinovič, z pravé strany je podporoval Lukáš Železník.

A byl to právě Milan Škoda, který si v úvodu derby vzpomněl na svou střeleckou formu a poprvé od konce listopadu zaznamenal ligovou branku. V 6. minutě totiž Hušbauer rozehrál rohový kop, na přední tyči ho patičkou prodloužil Železník a Škoda tvrdou střelou propálil Bičíka. 1:0.

Více ze hry měla po zbytek první půle Sparta, do větší šance ji ale pozorná slávistická obrana nepustila. To hned po změně stran mohl zvýšit vedení Štohanzl, z pětadvaceti metrů ale Bičíkovu branku těsně minul.

Obrana Slavie poprvé zaváhala až v 56. minutě a bohužel z toho bylo vyrovnání. David Lafata si naskočil na Frýdkův dlouhý aut, jeho první hlavičku ještě stačil Berkovec vyrazit na tyč, na dorážku stejného hráče už ale dosáhnout nemohl. 1:1.

Slavia měla šance znovu získat vedení. V 62. minutě se po rohu dostal k hlavičce na malém vápně osamocený Latka, balon ale poslal metr nad břevno. Za dalších pět minut se blýskl gólman Bičík, který vytáhl Škodovu tečovanou hlavičku na roh.

Pak ale přišly tři minuty, během kterých Sparta zvrátila zápas na svou stranu. Nejprve v 74. minutě Lafata prodloužil hlavou Dočkalův roh, Berkovec na míč nedosáhl a Costa na zadní tyči poslal letenské do vedení. Tři minuty na to sparťané utekli v rychlém protiútoku, Krejčího centr proskákal až na zadní tyč k Ondřeji Zahustelovi a ten propálil Berkovce potřetí.

Po zbytek zápasu Sparta udržela vedení, slávisté posílení v útoku o Mešanoviče si nedokázali vypracovat žádnou výraznější šanci. Největší vzrušení poslední desetiminutovky přinesla Dočkalova střela zpoza vápna, kterou ale Berkovec skvěle vyrazil.

Druhé velké derby sezony tak sešívaní nezískali, na Letné podlehli 1:3. Po reprezentační pauze je čeká malé derby s Duklou a důležité utkání doma s Jabloncem.