Slavia vyloupila Zlín. Kenia a Souček vystříleli sešívaným tři body | SK Slavia Praha

0:2
(0:0)
7. kolo, 19. 9. 2015
FC Zlín - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 47. Kenia, 61. Souček <br> <b>Rozhodčí:</b> Jílek – Nádvorník, Vysloužil
ZLÍN - Slavia jela do Zlína s jasným cílem zisku tří bodů, což se sešívaným díky dvěma brankám ve druhé půli podařilo. Skóre utkání otevřel uzdravený Levan Kenia, pojiišťovací gól přidal hlavičkou Tomáš Souček. Červenobílí tak mají po sedmi kolech jedenáct bodů.
Ligový nováček Zlín držel po šesti kolech domácí neporazitelnost a slávisté v posledních třech zápasech bodovali. Do sestavy se vrátil uzdravený Levan Kenia, na lavičku se posadila nejnovější akvizice červenobílých Michal Frydrych.

Slávisté začali útočně, Keniova střela z dálky ale domácího gólmana Holého nepřekvapila a Škoda ze záklonu hlavičkoval nad břevno. V páté minutě přidali hosté další z nepříjemných střel, Mikulův centr se odrazil ke Zmrhalovi, který z voleje vypálil a Holý stačil skákavý míč vyrazit. Slávisté tlačili dál, o devět minut později se v nadějné příležitosti ocitl Milan Škoda. Po Keniově centru si chtěl přehodit vyběhnutého gólmana, ale přehodil také břevno.

Po necelé půlhodině hry zahrozili domácí. Středem hřiště se prosmýkl Živulič, před vápnem našel vlevo zcela volného Bartolemeua a Martin Berkovec musel vytáhnout povedený zákrok. V opačném vápně si na přihrávku od Jablonského vyskočil Škoda, ale jeho hlavička mířila vedle tyče.

Domácí se při své následné akci prohodili, centroval Bartolemeu a Živulič ve 36. minutě zakončoval hlavou. Na střelu však dosáhl pozorný Berkovec. V první půli se neprosadil ani jeden z týmů, a tak si diváci na góly museli počkat až do druhé půle.

A po přestávce nemělo jejich čekání dlouhého trvání, už po dvou minutách načal skóre zápasu Levan Kenia, který tečoval Jablonského střelu zpoza vápna. Slávisty branka nabudila a v 61. minutě vedení pojistili. Milan Černý skvěle nejprve našel na levé straně Jablonského, jehož centr před branku přesně dosedl na hlavičku Tomáše Součka, který překonal Holého.

V poslední desetiminutovce zahrozil i střídající Bazal a jeho pokus mířil těsně nad branku. Hra se ale bleskově přesunula na opačnou stranu hřiště a Poznar se ocitl ve velmi nadějné pozici, naštěstí pro sešívané mu ale zakončení nesedlo.

Domácí se sice ještě dostali do zakončení v samém závěru zápasu, Martin Berkovec se však nechtěl nechat obrat o čisté konto. Po přihrávce z levé strany ho nejprve tvrdou střelou pod vápno prověřil Železník, Berkovec ale pohotově vyrazil na roh. Po něm se k voleji zpoza vápna dostal Jordan, ale Berkovec byl opět na svém místě.

Sešívaní tak bodují počtvrté v řadě a dalším, kdo se jim postaví do cesty, bude rival z Letné. Derby začíná v neděli 27. září v 15:00.