Slavia podlehla Jablonci těsně 1:2 | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
25. kolo, 25. 4. 2015
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 4. Novák, 62. Pospíšil – 11. Škoda.<br> <b>ŽK:</b>Piták, Baéz, Mikula<br> <b>Rozhodčí:</b> Paták – Pelikán, Dobrovolný
JABLONEC/STŘELNICE – Slavia zavítala v rámci 25. kola do Jablonce. Na půdě třetího týmu tabulky předvedla zejména v první půli dobrý výkon, ale ani patnáctá branka Milana Škody v sezoně nestačila. Sešívaní podlehli domácím 1:2.
Trenér Beránek tentokrát v utkání udělal v sestavě několik změn. Do obrany se po zápasové pauze vrátil Lukáš Fialka, protože Simon Deli zaujal pozici v záloze vedle Alda Baéze. Druhým nováčkem v obraně byl Jan Mikula. Krizstián Tamás se totiž posunul do zálohy. Levan Kenia tentokrát začal jen na lavičce a po karetním trestu se do základní sestavy vrátil Vukadin Vukadinovič.

Samotné utkání začalo ve velmi svižném tempu, domácí se dostali do vedení ve 4. minutě. Na zadní tyči si na centr z pravé strany naběhl obránce Novák a z voleje nedal Berkovcovi šanci. Sešívaní mohli nejprve odpovědět za čtyři minuty, ale Pitákovi chyběl kousek k zakončení.

Vyrovnávací branky se svěřenci trenéra Beránka dočkali v 10. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Milan Škoda a vstřelil tak svou patnáctou branku v sezoně. Sešívaní byli v první půli lepším týmem, po půlhodině hry se do velké šance po hezké akci dostal opět Piták, ale jeho zakončení chybělo pár centimetrů.

Závěr půle nabídl dva velké závary v obou vápnech, ale ani jedna akce se neujala. Nejblíže ke gólu byli sešívaní po rychlé protiútoku, který táhl Vukadinovič, tomu se ale nepovedlo přihrát na volného Škodu ve vápně.

Slávistický útočník se tak do zakončení dostal až těsně po půli, když ho na pravé křídlo vyslal Piták, Škodovu střelu ze strany ale brankář Hrubý pohlídal. Tři minuty nato zahrozil na druhé straně opět Novák, ale gólu nakonec nedocílil. Do šance se tlačil také Lukáš Fialka, ale jeho hlavička po rohovém kopu byla nakonec zblokována.

Vítězná branka nakonec padla bohužel do sítě Martina Berkovce, když se individuálně prosadil Martin Pospíšil. Jablonecký záložník potáhl míč středem hřiště a jeho přesná střela šajtlí zapadla k zadní tyči. Domácí zahrozili ještě po akcích Doležala, Romery a Mingazova, při jehož střele se blýskl Berkovec, ale další branku už nepřidali.

Slavia tak nakonec po dobrém výkonu bohužel prohrála v Jablonci 1:2. Za týden přivítají sešívaní v Edenu České Budějovice. Hraje se v neděli 3. května od 17:00.