Diopův premiérový gól nestačil, Slavia prohrála s Jihlavou | SK Slavia Praha

Diopův premiérový gól nestačil, Slavia prohrála s Jihlavou

1:2
(0:0)
24. kolo, 18. 4. 2015, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava
Branky: <b>Branky:</b> 82. Diop - 50. Šulek, 65. Kučera<br> <b>ŽK:</b> Bílek, Červenka - Kliment, Fulnek<br> <b>Rozhodčí:</b> Franěk - Paták, Vlasjuk
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Do Prahy přijela ve 24. kole Jihlava a s sebou si přivezla lichotivou statistiku – tým z Vysočiny byl jediným účastníkem SYNOT ligy, kterého Slavia v Edenu dosud neporazila. Nepříznivou bilanci se bohužel prolomit nepodařilo, i přes Diopovo snížení v závěru prohrála 1:2.
První střelou se v 7. minutě prezentoval hostující Šulek, Berkovec ale s jeho pokusem z velkého vápna neměl větší problémy. Pár minut na to předvedli rychlou akci Kenia s Tamásem, prudký centr druhého jmenovaného ale včas zastavil jeden z jihlavských obránců.

V 11. minutě přišla první větší šance v zápase. Škoda našel krásným obloučkem za obranu nabíhajícího Roberta Hrubého, někdejší slávista v jihlavské brance Jan Hanuš ale včas vyběhl a jeho ránu vyrazil.

Po dvaceti minutách hry odcentroval z levé strany Prošek, Škoda ve vápně přenechal Hrubému a ten vypálil z voleje, z hranice vápna ale zamířil jen vedle levé tyče. Jihlava se v první půlhodině do šancí nedostávala, a když už míč ve vápně získal Haris Harba, nedokázal se prosadit přes trojici obránců.

Až ve 32. minutě hosté poprvé výrazněji ohrozili Berkovce. Chyby v rozehrávce Slavie využil Matěj Hybš a nepříjemně vystřelil z velkého vápna, náš gólman ale jeho pokus kryl. Ve 38. minutě si pak svou akci zopakovali Škoda s Hrubým, druhého jmenovaného ale rozhodil souboj tělo na tělo s obráncem Tlustým a ve slibné příležitosti tak zakončit nedokázal.

Do druhé půle udělal trenér Beránek jednu změnu a Proška nahradil na pravém křídle Červenka, v 50. minutě se ale skóre změnilo na druhé straně. V rychlém protiútoku se míč dostal na levou stranu, odkud z první přihrával Fulnek, před brankou se k balonu ve skluzu dostal Peter Šulek a prudkou ranou nedal Berkovcovi šanci.

Po hodině hry poslal Kenia hezkou kolmici do vápna na Pitáka, ten se ale přes svého obránce ke střele neprodral. Podruhé tak mohlo zahřmít na druhé straně. Kliment se dostal k přihrávce z pravé strany, slávistická obrana nechala na velkém vápně volného Tomáše Kučeru a ten střelou k tyči navýšil jihlavské vedení.

A mohlo být ještě hůř, když v 78. minutě slávistická obrana úplně propadla a na bránu se řítila dva jihlavští hráči, Martin Berkovec se ale vytáhl a fantastickým zákrokem vyrazil Jánošovu střelu na roh.

Trenér Beránek poslal na hřiště místo Kenii Dame Diopa a úspěšný střelec juniorky posledních kol se mu odvděčil svou první ligovou brankou. V 82. minutě si naběhl na Boudjemův centr z přímého kopu a hlavičkou na zadní tyč překonal Hanuše.

Slavia vycítila šanci, V poslední minutě řádné hrací doby pálil z otočky Škoda, Hanuš ale jeho střelu vyrazil. Stejný hráč se dostal k hlavičce v poslední akci zápasu, míč ale poslal jen vedle vzdálenější tyče.

Nepříznivou bilanci s Vysočinou tak Slavia neprolomila a prohrála 1:2. V příštím kole ji čeká zápas na severu na půdě silného Jablonce.