Škodova fantastická branka na body nestačila | SK Slavia Praha

Škodova fantastická branka na body nestačila

2:1
(0:1)
23. kolo, 11. 4. 2015
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 66. Lafata, 89. Brabec – 4. Škoda <br> <b>ŽK:</b> Kadlec – Latka, Baéz, Kenia, Berkovec, Hrubý<br> <b>Rozhodčí:</b> Královec – Wilczek, Nádvorník
PRAHA/GENERALI ARENA - Slavia do derby na Letné vstoupila skvěle, už od 4. minuty vedla zásluhou Milana Škody a mohla přidat i další branky. Ve druhém poločase nicméně srovnali domácí a minutu před koncem řádné hrací doby utkání bohužel otočili.
Ač to ještě v týdnu nevypadalo se složení slávistické obrany dobře, na derby se nakonec stoperská dvojice Latka – Bílek dala dohromady. Chyběl tak jen Jan Mikula, kterého trápí problémy s lýtkovým svalem, a jeho náhradník Michal Švec zvládl svou premiéru v základní sestavě po návratu z ciziny na jedničku.

Samotné 283. derby začalo pro tým Miroslava Beránka fantasticky. A v hlavní roli byl aktuálně nejlepší střelec SYNOT ligy Milan Škoda. Ten se dostal na levé straně hřiště k míči, nejprve se zbavil skvěle Brabce, následně obešel Holka a celou akci korunoval střelou mezi nohy sparťanského brankáře Marka Štěcha.

Tím však neřekli sešívaní na Letné všechno, dalším hráčem, kdo byl nejblíže gólu, byl opět Milan Škoda. Slávistický útočník si ve 32. minutě krásně zpracoval dlouhý výkop, otočil se s míčem a ze zhruba 25 metrů nastřelil břevno domácí branky.

Hned o dvě minuty nato slávisté opět zahrozili. Kenia se uvolnil před vápnem, kam posunul na Pitáka. Jeho střelu Štěch vyrazil před sebe, o dorážku se pokoušel Milan Škoda a následně Levan Kenia, ale jeho chytrý pokus vyrazila domácí obrana na roh.

Pět minut před koncem první půle o sobě první šancí dali vědět sparťané, když se k míči dostal zhruba na hranici vápna Dočkal a jeho nebezpečný pokus šel nad branku. Do kabin se tak šlo za zaslouženého vedení Slavie.

Také do druhé půle vstoupili červenobílí skvěle. Karel Piták poslal krásný centr za otevřenou domácí obranu na Roberta Hrubého, který postupoval sám na Štěcha. Domácí gólman ale slávistického odchovance dokázal skvělým zákrokem vychytat.

Po hodině hry se předvedl také Martin Berkovec, když dokázal vytěsnit Kadlecovu střelu zpoza vápna na tyč. O tři minuty později byl slávistický gólman proti střele Dočkala opět úspěšný, na Lafatovu dorážku do odkryté branky už ale nemohl stačit a Sparta vyrovnala na 1:1.

Berkovec se pak blýskl dalším povedeným zákrokem, když vychytal tvrdou střelu Krejčího špičkou kopačky. Sparta se ale snažila sešívané přetlačit i dál, Lafata mířil vedle, jeden z Dočkalových centrů vyhlavičkoval Latka.

Až přišla pro sešívané osudná 89. minuta. Po rohovém kopu domácích se dostal po hlavičce Costy k zakončení Brabec a zblízka překonal Berkovce. Sešívaným už se bohužel srovnat nepodařilo, a tak i přes nadějný začátek odjíždějí z Letné bez bodu.