1:1
(1:1)
11. kolo, 18. 10. 2014, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Branky: <b>Branky:</b> 45. Bílek - 30. Novák<br> <b>ŽK:</b> Latka, Baéz, Juhar, Černý - Rossi<br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka - Kordula, Hájek
PRAHA/EDEN - Slavia bere ze zápasu s Jabloncem bod, první ligový bodový zisk od konce srpna. Hosté šli sice do vedení zásluhou Filipa Nováka, v sešívaném ale vyrovnal svou první letošní trefou Jiří Bílek.
Slávisté se po reprezentační pauze museli obejít, stejně jako před ní v Jihlavě, bez Milana Škody, na hrotu proto opět naskočil Bekim Balaj. Trenér Beránek také pozměnil rozestavení, v systému 4-1-4-1 se jako jediný defenzívní záložník představil Aldo Baéz.

Od samého začátku bylo jasné, že Eden uvidí útočné představení s velkým množstvím šancí. Zezačátku si příležitosti ale vypracovávali spíše hosté. Hned v první minutě našel Novák na malém vápně Juna, proti jeho hlavičce vytáhl Hrubeš první skvělý zákrok večera. Za další tři minuty mohl nebezpečně pálit Rossi, na poslední chvíli ale naštěstí podklouzl.

Sešívaní se do první šance dostali po jedenácti minutách. Černý prodloužil Zmrhalovu kolmici směrem k Balajovi, ve vápně byl ale u míče o vteřinu dříve hostující gólman Hrubý. Ve 22. minutě si na Pospíšilův centr naběhl Novák, zpracoval si míč sám před gólmanem, Hrubeš ale druhým fantastickým zákrokem jeho střelu z otočky vyrazil.

Za čtyři minuty pálil Vukadinovič z pravé strany vápna nad, ve 30. minutě ale padla branka na druhé straně. Jablonec dostal příležitost kopat přímý kop z 22 metrů, Mingazov na poslední chvíli přenechal exekuci Filipu Novákovi a ten kolem zdi poslal míč k levé tyči.

Slávisté vyrovnali z poslední akce první půle a poprvé v této sezoně se mohl radovat stoper Jiří Bílek. Ten si ve vápně naběhl na Juharův centr a hlavou poslal míč přes gólmana Hrubého do sítě.

Útočná hra pokračovala i po přestávce. V 58. minutě se probil do našeho vápna Mingazov, pálil ale nad břevno, o pár minut později hlavičkoval Pernica po rohu vedle. V 76. minutě mohl jít po Černého přihrávce z pravé strany na branku Vukadinovič, míč si dal ale daleko od nohy a Hrubý stačil ve skluzu poslat balon do autu.

Třetí parádní zákrok večera předvedl Karel Hrubeš v 85. minutě. Pospíšil dostal prostor na velkém vápně a technickou střelu levačkou poslal ke vzdálenější tyči, Hrubeš ale stačil jeho pokus vyrazit na roh. V 90. minutě pak mohla výsledek na svou stranu zvrátit Slavia, když byl Balaj faulován těsně za velkým vápnem. Piták rozehrál míč nakrátko a Balaj zkusil technickou ranou obstřelit zeď, míč ale poslal metr vedle pravé tyče.

Slavia tak remizovala s Jabloncem 1:1 a bere první ligový bod od zápasu s Plzní 23. srpna. V příštím kole zavítá na půdu Českých Budějovic.