První domácí prohra, body si odvezla Zbrojovka Brno | SK Slavia Praha

První domácí prohra, body si odvezla Zbrojovka Brno

1:3
(1:1)
7. kolo, 12. 9. 2014, Eden
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Branky: <b>Branky:</b> 17. Černý - 42. a 60. Vávra, 77. Zavadil (z pen.)<br> <b>ŽK:</b> Vukadinovič, Juhar, Černý - Zavadil<br> <b>Rozhodčí:</b> Nenadál - Kříž, Arnošt
PRAHA/EDEN - Slavia ztratila první domácí body v této sezoně. Zápas s brněnskou Zbrojovkou se přitom vyvíjel dobře, už v 17. minutě poslal sešívané do vedení Milan Černý, nakonec ale Brno dvěma brankami Vávry a penaltou Zavadila otočilo na 3:1.
Oproti poháru na Žižkově mohl trenér Beránek počítat s několika uzdravenými hráči a navrátilci z reprezentace, v útoku tak nastoupil Milan Škoda, do zálohy se vrátil Milan Černý a do stoperské dvojice Marek Kodr a Martin Latka. Karetní trest si navíc v Boleslavi odpykal Aldo Baéz, který utvořil záložní dvojici s Jaromírem Zmrhalem.

Úvod zápasu přinesl ofenzivní fotbal s šancemi na obou stranách. Do té první se už ve třetí minutě dostal Škoda, svou křížnou střelu ale poslal vedle vzdálenější tyče. O deset minut později se stejný hráč dostal ke střele po Vukadinovičově přihrávce, v souboji s obráncem ale pálil opět vedle.

Gólu se slávisté dočkali v 17. minutě. Juhar vyslal po levém křídle Zmrhala, ten si míč posunul do středu, přihrál na velké vápno Milanovi Černému a ten k levé tyči poslal svou první branku v sezoně.

Po slávistickém gólu to ale bylo prozměnu Brno, které si vytvořilo šance na vyrovnání. Ve 26. minutě netrefil míč v dobré pozici Fischer, o pár chvil později nevyužili hosté protiútok dva na jednoho. Pak přišly okamžiky brněnského Stanislava Vávry. Ve 34. minutě dostal míč do sítě, gól ale nebyl uznán pro jeho předchozí ruku, za dalších osm minut vstřelil druhou branku, před kterou ale rozhodčí přerušil hru kvůli faulu.

Vávra se uznaného gólu dočkal krátce před přestávkou. Ve 42. minutě Zavadil tvrdě vypálil z přímého kopu, Hrubeš míč dokázal jen vyrazit před sebe a Stanislav Vávra dorazil do odkryté branky.

Druhá půle začala velkým tlakem Slavie, který ovšem branku nepřinesl. V 50. minutě pálil po Nitrianského přihrávce Boudjemaa, Hladký ale předvedl skvělý zákrok. Tři minuty na to střílel z otočky Zmrhal, Hladký ve spolupráci s obránci ale vyřešil i tuto šanci.

Brno tlak sešívaných přestálo a rozhodující okamžik přišel v 60. minutě, když Zavadilův centr z přímého kopu tečoval na malém vápně jeden z našich obránců. Hrubeš ještě dokázal míč dobrým zákrokem zastavit, na Vávrovu dorážku už ale nemohl dosáhnout a inkasoval podruhé z kopačky stejného muže.

Výslednou podobu dala výsledku pak 77. minuta. Černý v našem vápně zastavil unikajícího Briganta a následnou penaltu proměnil Pavel Zavadil. Slavia se ještě vzedmula k závěrečnému tlaku, v největší šanci ale Škodovu střelu za již překonaný Hladkým zastavil obránce Jugas.

Brno tak poprvé v samostatné lize na Slavii vyhrálo, díky druhé půli skončil zápas 1:3. Slavia pokračuje dvěma pražskými derby, za týden na Bohemce, za dva doma se Spartou.