Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

pondělí 28. 5. 1917

Slavia odešla ve Vídni na protest ze hřiště

28. května 1917 odešli slávisté ve Vídni na protest ze hřiště. V zápase s WAC vedla Slavia 1:0 brankou Vaníka. Utkání se ale nedohrálo, slávisté odešli čtyři minuty před koncem ze hřiště, protestovali tak proti nesprávně nařízenému pokutovému kopu domácích. Sestava Turek – Ráca, Veselý – Waldheger, Fichta, Zajíček – Šubrt, Bělka, Vaník, Loos a Prošek. Trenérem byl J. W. Madden.

pondělí 28. 5. 2007

Slavia vyhrála v Budějovicích a zajistila si 2. místo

28. května 2007 zakončila Slavia sezonu 2006/2007 v Českých Budějovicích výhrou 2:1. Po 30. kole fotbalové ligy tak skončila na 2. místě a zajistila si účast ve 2. předkole Ligy mistrů UEFA. Sestava: M. Vorel - Krajčík, Latka (33. J. Vorel), Švec (74.), Hubáček - Kalivoda, Jarolím, Hrdlička, Švento (69. Jablonský) - Vlček, Gaúcho (82. Necid). Hned od úvodních minut slávisté na soupeře vlétli a po chvilce tak zhořklo loučení Karla Poborského. Po faulu na Hrdličku bez problémů proměnil penaltu David Kalivoda. Ve 29. minutě po krásném centru Kalivody se neméně pěkně hlavičkou prosadil Stanislav Vlček. Ve druhém poločase se slávisté už tak netlačili dopředu a hlavně se snažili hrát zodpovědně dozadu. To už jim v obraně chyběl Martin Latka, kterého píchlo ve svalu a raději střídal. Zlom nastal v 74. minutě, kdy po uklouznutí musel následně faulovat Švec a byl vyloučen. V oslabení se sešívaní pouze bránili, odkopávali a České Budějovice hrozily. Jednu velkou šanci chytil Vorel, na další pokus Táborského však neměl nárok. Nastalo drama a po zbytečném faulu Krajčíka zahrávali domácí standardku. Tu Vorel vyrážel, ale pouze k Táborskému, který ihned pálil tvrdě a přesně na bránu, ale gólman Michal Vorel bravurním zákrokem svůj tým zachránil. Je zajímavé, jak málo chybělo a Slavia mohla být až čtvrtá. Po závěrečném hvizdu mohly vypuknout oslavy... „Jsem rád, že to takhle dopadlo, i když jsme si závěr hodně zkomplikovali vyloučením. Mohli jsme zápas v klidu dohrát, místo toho jsme prožili další drama,” uvedl po zápase trenér Karel Jarolím. „Nakonec nám pomohly výborné výsledky ze zápasů proti silným soupeřům, vím, že jsme body poztráceli hlavně v zápasech se slabšími protivníky,” doplnil spokojený slavistický kouč.