Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

pátek 29. 9. 1933

Narodil se útočník Josef Kadraba

29. září 1933 se narodil útočník Josef Kadraba. V letech 1965 až 1967 sehrál celkem ve Slavii 114 utkání a vstřelil 92 branek. Reprezentační dres oblékl sedmnáctkrát a vstřelil 9 branek. Byl členem mužstva, které v roce 1962 získalo stříbrné medaile na MS v Chile. V roce 1967 odešel pracovat do Vídně, kde už natrvalo zůstal.

úterý 29. 9. 1998

Slavia vyřadila na penalty Schalke 04 v Poháru UEFA

29. září 1998 hrála Slavia na Strahově odvetné utkání 1. kola Poháru UEFA s FC Schalke 04. V základní hrací době skončilo utkání výhrou Slavie 1:0, branku vstřelil Richard Dostálek. A protože první utkání na hřišti Schalke 04 skončilo také výhrou domácích 1:0, zápas dospěl do prodloužení, ve kterém žádná branka nepadla. A tak přišly na řadu pokutové kopy. Všech pět slávistických exekutorů bylo úspěšných: Horváth, Labant, Dostálek, Vágner a Kozel. A vzhledem k tomu, že brankář Radek Černý jednu penaltu hostům zneškodnil, vyhráli slávisté penaltový rozstřel 5:4 a postoupili přes slavného soupeře do další fáze. Sestava: Černý – Lerch, Kozel, Petrouš, Labant – Kuchař, Dostálek, Horváth, Skála – Kučera (111. Adippe), Vágner. „Při neúčasti Ivo Ulicha jsme taktiku zaměřili hlavně na to, abychom nedostali gól. Posunuli jsme proto svou obranu poněkud dozadu, asi na polovinu naší půlky a spoléhali na rychlé brejky, z nichž jsme chtěli vytvářet vyložené šance. Dlouhou dobu jsem už své hráče nechválil, ale tentokrát to udělám. Jmenovitě bych chtěl vyzdvihnout brankáře Černého, Horvátha, Dostálka, Vágnera a kapitána Kozla, který výborně dirigoval obranu a za 120 minut udělal jedinou chybu. Ostatní hráči zahráli velmi dobře. Jsem rád, že gól vstřelil právě Dostálek, jemuž se v úvodu sezóny po příchodu do Edenu příliš nedařilo a potřeboval povzbudit. Když se kopaly penalty, nedíval jsem se na ně, jen jsem v komentáři německé televize slyšel, že to byl vynikající zápas,” okomentoval utkání trenér Jaroslav Hřebík. Postup Slavie vidělo na Strahově 8896 diváků.