Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

neděle 24. 8. 1930

Finále Středočeského poháru pro Slavii, rozhodl los

24. srpna 1930 se hrálo finále Středočeského poháru mezi Slavií a Spartou. Finále skončilo nerozhodně, a tak došlo na prodloužení (2 x 15 minut). Ano to rozuzlení nepřineslo. A protože ani Slavia a ani Sparta nechtěly hrát opakované zápasy, rozhodl o držiteli poháru los, který byl příznivější pro Slavii. Branky vstřelili Joska a Fait. Sestava Slavie: Plánička – Ženíšek, Novák – Vodička, Šimperský, Černický – Junek, Joska, Svoboda, Puč a Fait.

pondělí 24. 8. 1992

Narozeniny slaví nizozemský útočník Mick van Buren

24. srpna 1992 se narodil útočník Mick van Buren. Nizozemský útočník je odchovancem rotterdamského SBV Excelsior, kde se v roce 2011 probojoval do prvního mužstva a ozkoušel si tak atmosféru Eredivisie. Následující sezonu, když klub sestoupil do druhé ligy, se van Buren rozstřílel a díky 13 gólům si ho vybral dánský prvoligový účastník Esbjerg fB. S týmem se také v sezoně 2013/2014 probojoval mezi nejlepších 32 celků Evropské ligy, v níž se dokázal čtyřikrát gólově prosadit. Se Slavií vyhrál mistrovský titul v sezoně 2016/2017 a domácí pohár MOL Cup o rok později.