Zpravodajství ze zápasů dorostenců | SK Slavia Praha

Zpravodajství ze zápasů dorostenců

Přinášíme vám tradiční referáty ze zápasů dorostenců, A-dorost tentokrát neuspěl v Plzni.
FC Viktoria Plzeň - Slavia „A“ dor. 3:0 (2:0), I.liga SD, pátek 28.3.2008
Slavia: Berkovec Martin – Sobišek David ( 45´ Urban Daniel), Lukeš František, Šulc Radek, Cimpl Marek (75´ Felcman Jan) – Šimeček Štěpán, Hošek Jan, Čmovš Pavel, Jíša Martin (45´ Hrubý Jan) - Balcar Vít, Kindel Marek

Utkání v Plzni prohráli naši dorostenci krutým rozdílem, který vzešel z většího důrazu domácích před oběma brankami. Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale šance Šimečka z desáté minuty zůstala nevyužita. Za to domácí udeřili v minutě 16té, kdy po sérii chyb hostující obrany se krásně trefuje domácí hráč Plzně. Slávisté opět nevyjadřují svůj herní projev brankou a jsou za to trestáni domácími, kdy závar před Berkovcem řeší razantní střelou k tyči 2:0. V poslední minutě se do brankové příležitosti dostává Kindel, ale přestřeluje. Do druhého poločasu nastoupili sešívaní se dvěma změnami a hned ve třetí minutě odmítá snížení Hrubý, který se po krásné přihrávce Urbana ocitá sám před domácím brankářem. Bohužel toto je znakem celého poločasu. Slávisté se snaží snížit, ale nedaří se jim to, nevyužívají tři slibné příležitosti, naopak domácí zdržují a „taktickým“ výkonem nedovolí souvislejší hru a v poslední minutě sami zvyšují již na 3:0, centr domácích si za bezmocného Berkovce sráží Čmovš. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: „Jsem zklamaný z výsledku, předvedená hra byla slabá od obou mužstev, nebylo vidět, že hraje aspirant na titul a sedmé mužstvo tabulky. Domácí zvítězili zaslouženě, protože v“ ospalém“ utkání dokázali vstřelit tři branky ze dvou šancí. Po shlédnutí videozáznamu musím konstatovat, že utkání mělo slabou úroveň, z devadesáti minut se hrálo pouze 2x24 minut.“ - J. Saňák –

FK Jablonec 97 - Slavia „B“ dor. 0:2 (0:0), ČLSD, sobota 29.3.2008
Branky: Štefan, Vyhnal Slavia: Roman Valeš – Alois Hyčka, Robert Kysela, Ondřej Běloušek, Sebastián Novák – Radek Štefan (79´Jaroslav Večeřa), Ondřej Vaněk, Michal Rejka, Zdeněk Čechák (87´Štěpán Zahálka) – Pavel Vyhnal, Jan Hrubý (56´David Kuťák).

K dalšímu utkání jarní části České ligy staršího dorostu jsme cestovali na sever Čech. Utkání se hrálo na umělé trávě ve Mšeně. Od začátku utkání byla hra velmi vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Náš soupeř nám nedaroval zadarmo ani kousek hřiště a důsledně bránil. Utkání se hrálo v rychlém tempu a bylo otázkou času, kdo bude mít více fyzických sil. Postupně jsme se zlepšovali v útočné fázi a vytvořili si několik slibných šancí, jenže finální přihrávky a koncovka byly opět špatné. Jelikož náš soupeř také své šance nevyužil, skončil první poločas bez branek. Do druhé části hry jsme vstupovali s úkolem zpřesnit hru, předvést více kombinací a vstřelit branku. Postupně jsme si vytvářeli herní i územní převahu. Velké oživení v útočné fázi přinesl střídající Kuťák. Utkání mělo stále rychlé tempo a branka doslova visela ve vzduchu. Dočkali jsme se v 70. min., kdy jsme na levé straně útoku zahrávali aut. Novák provedl vhazování dlouhým hodem do pokutového území, zde si Rejka sklepl míč k brankové čáře a odtud vyslal prudkou křižnou přihrávku do malého pokutového území podél branky. Zde si naběhl Štefan a z voleje umístil míč do jablonecké branky – 0:1!. Perfektně zahraná standardní situace! V těchto fázích utkání jsme měli zcela jasnou převahu a vytvářeli si další šance. Druhé branky jsme se dočkali v 81.min., kdy Novák vyslal centrovaný míč z levé strany do pokutového území. Tam se obránce domácích snažil míč zpracovat, ale předložil jej k nohám Vyhnala a ten přesnou ranou k tyči vsítil druhou branku – 0:2! Soupeř se však stále nevzdával a hrozil z rychlých protiútoků. Naše obrana se však nedopustila větších hrubých chyb, a tak jsme si již naše vítězství pohlídali. Za předvedenou hru je nutné pochválit celý tým, zejména za velmi kvalitní kolektivní výkon. - J. Neuberg –

FC Viktoria Plzeň - Slavia „C“ dor. 2:4 (0:0), I.liga MD, pátek 28.3.2008
Branky: 2 Hanousek, Galus, Pázler
Slavia: Tomáš Mejzr – Dan Galus, Tomáš Pospíšil, Ondřej Jech, Lukáš Mráz – Jakub Hájek, Marek Hanousek, Filip Duranski, Petr Kučera – Jan Pázler, Mikuš V pátek jsme zajížděli na hřiště do Plzně. Utkání se hrálo na velice dobře upraveném povrchu, z toho vyplynul i pěkný kombinační fotbal. V prvním poločase se mnoho dramatického neudálo. Obě mužstva sice velice dobře kombinovala, ale chybělo vážnější ohrožení branek. Do druhého poločasu jsme nastoupili daleko více aktivněji, podařilo se nám soupeře zatlačit až k pokutovému území. Deset minut se nemohl soupeř dostat ani na útočnou polovinu. Na konci této desetiminutovky se soupeři podařilo překonat ,,tlak", ale z následného brejku inkasoval. Od tohoto okamžiku jsme začali zápas kontrolovat a přidali jsme i další branky. Škoda malé nekoncentrovanosti, zápas by mohl skončit i s nulou na našem kontě. R.Kohoutek –

FK Jablonec 97 - Slavia „D“ dor. 0:3 (0:2), ČLMD, sobota 29.3.2008
Branky: Halama, Hofman, Žák Slavia: Jiří Měsíček – Jakub Šimkovský, Ladislav Brůžek, Lukáš Šlehofer, Jakub Sudek – Adam Hofman (50´ David Smolák), Ondřej Petrák, Luboš Tusjak, Daniel Veselý (64´ Petr Pařízek) – Jakub Goiš (59´ Filip Melecký), Vladimír Halama (41´ Filip Žák)

Do sobotního venkovního zápasu v Jablonci jsme jeli s jasným cílem napravit minulé nepovedené domácí utkání s Libercem a hlavně být v útočné fázi tentokrát úspěšnější. Do zápasu jsme vstoupili útočně laděni a už v 9.minutě se výborně v pokutovém území Jablonce zorientoval Halama a vedli jsme 0:1. Dále jsme diktovali hru, drželi míč a svoji aktivní hrou jsme Jablonec nepouštěli téměř do žádné šance. Předvedli jsme několik dalších pěkných kombinačních akcí, ale teprve až v 38. minutě se ve vápně výborně uvolnil Veselý a jeho přesný centr zužitkoval Hofman a zvýšil na 0:2. Do 2. poločasu jsme šli s odhodláním hrát dále aktivně, neustále být v pohybu a kombinovat. To se nám dařilo po celý 2. poločas a v 43.minutě jsme vstřelili po krásné akci Goiš – Žák rozhodující gól na 0:3. Utkání jsme dohráli v klidu a Jablonec jsme navíc nepustili do žádné šance kromě hlavičky soupeře do břevna. „Jsem rád nejen že jsme dokázali v Jablonci vyhrát, ale hlavně jsme předvedli velmi dobrý kombinační fotbal a doufám, že takový předvedeme i v následující domácím utkání s Kolínem“, zhodnotil zápas trenér Miroslav Jíra. - M.Jíra -