Zpravodajství z víkendových utkání dorostů | SK Slavia Praha

Zpravodajství z víkendových utkání dorostů

Malé pražské derby nejstarších dorostenců skončilo remízou, v ostatních zápasech naši dorostenci dominovali

Bohemians 1905 – Slavia, dorost „A“ 1:1 (1:1), 1. liga SD, sobota 25. 10. 2008
Branka:
Adam Klavík
Slavia: Roman Valeš – Alois Hyčka, Pavel Čmovš, Petr Kolařík, Sebastián Novák – Petr Kučera, Michal Rejka, Ondřej Vaněk, Radek Štefan  (76´ Vít Balcar) – Pavel Vyhnal, Adam Klavík (69´ Petr Mareš)

V pražském derby se hrál svižný, bojovný fotbal, kde na menším hřišti bylo k vidění mnoho soubojů. Jinak to bylo průměrné utkání, kdy si naši dorostenci vypracovali přece jenom více šancí, bohužel neproměnili je a odjeli pouze s bodem. Do utkání vstoupili naši hráči aktivně a už v 9. minutě měli velkou šanci, ale střelu Vyhnala reflexivně vykopnul domácí brankář. Udeřilo na druhé straně, když chybnou rozehrávku našich stoperů potrestali domácí vedoucí brankou. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat, po závaru se trefil Klavík. Ve druhém poločase jsme dominovali, ale ani jednu ze tří šancí jsme nedotáhli do konce.
Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: „Výsledky musíme tvrdě vybojovat, protože pokud bychom dnes proměnili jednu ze šancí, všichni by utkání hodnotili jako jednoznačné vítězství. Fotbal ale má své a nabízí i taková utkání. Musíme pokračovat v tvrdé práci.“

Slavia dorost ,,B“ – Nový Bydžov 3:0 (2:0), ČLSD, neděle 26. 10. 2008
Branky:
Pázler, Zákostelský, Mráz
Slavia: Malina – Pospíšil (58´ Čižikov), Vodrhánek, Hell, Mráz – Hájek (79´ Bohata), Duranski (63´ Klimeš), Šrámek (70´ Paprčiak), Grohol – Pázler, Zákostelský

Celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou. Od začátku do konce jsme soupeře nepustili do vážnější šance. Je velká škoda, že jsme nedali více branek. Za předvedenou hru bychom si to určitě zasloužili. První gól dal Pázler ze standardní situace. Jeho střela propadla přes celé vápno a skončila po teči hostujícího obránce v síti. Branka padla ve 30. minutě. Další branku vstřelil Zákostelský, kterému asistoval Grohol. Bylo to po kombinační akci na jeden dotek na konci prvního poločasu. Třetí a poslední branka padla v 51. minutě, vstřelil jí Mráz, kterému asistoval Zákostelský. Je škoda, že v závěru utkání, kdy soupeř byl fyzicky vyčerpán, jsme nepřidali další branky.

Rostislav Kohoutek – asistent U18

FC Bohemians 1905 - Slavia dorost „C“ 0:4 (0:1), 1. liga MD
Branky:
25´a 80´ Žák, 45´ Náhlovský, 50´ Brůžek
Slavia: Jiří Měsíček – Jakub Šimkovský, Lukáš Šlehofer, Ladislav Brůžek, Jakub Sudek (72´ Patrik Novák) – Jakub Goiš, Marek Náhlovský, Luboš Tusjak (57´ Jan Jílek), Adam Hofman (67´Filip Melecký) – Jakub Hejret (57´ Daniel Veselý), Filip Žák

Na malé pražské derby jsme se připravovali s vědomím návratu některých hráčů po virózách a zraněních, přesto jsme nešli do utkání v plné a kompletní sestavě. Způsob hry jsme přizpůsobili menším rozměrům hřiště a její tempo udávali především naši hráči. Během prvního poločasu jsme měli několik gólových příležitostí, a soupeře jsme do šancí pouštěli jen našimi hloupými chybami, způsobenými nepřesnými přihrávkami, špatným zpracováním a nedůrazem. Branky jsme se dočkali ve 25 minutě, když náš brankář Měsíček předvedl jeden ze svých dlouhých výkopů přes celé hřiště. Před pokutovým územím soupeře míč prodloužil hlavou Hejret a vyslal tak do šance Žáka, který v pokutovém území přeloboval vybíhajícího brankáře. Všechny soupeřovy šance pochytal spolehlivý Měsíček, který v tomto utkání předvedl jeden ze svých excelentních výkonů.
Do druhého poločasu jsme vstupovali s jasným cílem nadále udávat tempo hry a vstřelit další branky a tím dotáhnout utkání do vítězného konce. Přestávkové pokyny si naši hráči vzali k srdci a na herním projevu to bylo znát. Nadále jsme pokračovali v útočné hře a ještě více udávali tempo hry. Naše snažení bylo brzy odměněno. Ve 45. minutě jsme předvedli pěknou kombinační akci, když Náhlovský přesnou přihrávkou uvolnil do pokutového území Žáka, kterému hosté zabránili ve vstřelení branky jen za cenu faulu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Náhlovský a s přehledem proměnil. Další branky jsme dočkali za pár minut, přesněji v 50. minutě, když jsme zahrávali standardní situaci z levé strany téměř u rohového praporku. Míč rozehrál nacvičeným signálem Tusjak na přední tyč, zde míč pustil za sebe dnes výborně hrající Žák před branku a nabíhající Brůžek jej poslal do sítě. Tento výsledek nás trochu ukolébal, na hřiště přišli další střídající hráči a soupeři jsme dovolili opět několik nebezpečných šancí. Náš brankář však byl dnes nepřekonatelný. V závěru utkání jsme přidali ještě jednu branku. V 80. minutě se ve středu hřiště dostal k míči Veselý a přesnou přihrávkou po zemi do pokutového území poslal do šance nabíhajícího Žáka. Ten krásně převzal přihrávku v pokutovém území a tentokrát si dovolil brankáře obstřelit a upravil tak konečný stav utkání na 0:4. Tento výsledek byl pro soupeře asi příliš krutý, protože herní projev až tak jednoznačný nebyl. Náš tým opět předvedl vynikající kolektivní výkon a hlavně pěkný fotbal, který se musel líbit tradičně dobré divácké návštěvě, jaké jsou na Bohemians pravidlem.

J.Neuberg

Slavia dorost „D“ – Nový Bydžov 3:0 (3:0), ČLMD
Branky:
11´ Zámečník, 12´ a 28´ Hurka
Slavia: Hrubeš - Herc, Tesařík (41´ Ďurša), Čepelák, Novák (61´ Suk) - Zámečník, Šimeček, Zmrhal, Prošek (41´ Šittich) – Růžička (41´ Synek), Hurka

Hned od úvodních minut jsme byli aktivnějším mužstvem a byla na nás vidět touha po získání tří bodů. Ovládali jsme hru a naši snahu jsme v 11. a 12. minutě proměnili ve dvoubrankové vedení. Ve 28. minutě jsme po krásné křídelní akci a pěkném centru za obranu soupeře přidali třetí branku. Poté jsme měli několik šancí, které jsme si vypracovali dobrou hrou, ale již se nám je nepodařilo proměnit. Soupeř se k zakončení prakticky nedostával, jen po našich drobných chybách v komunikaci mezi obranou a brankářem se dostal do dvou "pološancí", ale nevyužil je.
Do druhého poločasu vstoupil lépe náš soupeř a na několik minut nás zavřel na naší polovině. V těchto chvílích jsme ubránili několik jeho slibných šancí a postupně jsme opět dostali hru pod kontrolu.Vypracovali jsme si další šance, ale v koncovce už naši hráči neměli dostatek štěstí. V poklidu jsme zápas kontrolovali a připsali si důležité tři body, které nás dostaly v tabulce po delší době opět do čela!