Zemřel někdejší slávistický záložník Michel Costa

PRAHA – Ve věku 36 let zemřel po boji s vážnou nemocí bývalý brazilský fotbalista Michel Costa. Svou stopu zanechal i v českém fotbale a ve Slavii, kde odehrál část sezony 2006/07 a slavil i následný postup do Ligy mistrů.
Michel Costa prohrál doma v Brazílii boj s vážnou nemocí, se kterou se potýkal v minulých měsících. Slavia by tímto chtěla rodině fotbalisty vyjádřit upřímnou soustrast.

Michael Fernando Costa se narodil 11. března 1981. Do Slavie přišel na testy na počátku roku 2007 jako kapitán třetiligového brazilského Gremio Barueri. Tehdejší trenérský štáb přesvědčil o svých kvalitách a v sešívaném zůstal do léta stejného roku, kdy odešel na hostování do Sokolova. V následující zimní přestávce pak přestoupil do Příbrami, se kterou slavil návrat do nejvyšší soutěže, následně si zahrál i MSFL za HFK Olomouc.

V sezoně 2006/07 naskočil Michel Costa do čtyř utkání a vstřelil jednu branku. Trefil se 19. března 2007 na Strahově do sítě Brna. V kádru sešívaných oslavil i následný historický postup do Ligy mistrů, v silnější konkurenci se ale neprosadil a v září odešel na hostování do Sokolova.

Fotogalerie

Aktuálně

Superpohár 29. června je zrušen

dnes
Slavia neodehraje Superpohár proti Slovanu Bratislava, který se měl hrál v pátek 29. června v Bratislavě. Důvodem zrušení utkání jsou bezpečnostní rizika. O náhradním termínu se bude jednat.

Slavia zná los FORTUNA:LIGY

včera
Sezona 2018/2019 FORTUNA:LIGY je rozlosována. Slavia začíná na půdě Olomouce, podzimní 290. derby pak odehraje na Letné. Poprvé se bude hrát v novém formátu základní části a nadstavby.

Podrobnosti nového herního formátu FORTUNA:LIGY

včera
Sezona 2018/2019 FORTUNA:LIGY je rozlosována, poprvé se bude hrát v novém formátu základní části a nadstavby.

Další články