Víkend dorostu: Tři vítězství a remíza v Českých Budějovicích | SK Slavia Praha

Víkend dorostu: Tři vítězství a remíza v Českých Budějovicích

PRAHA - Slávistický A-dorost navázal na výhru v derby vítězstvím na jihu Čech, kde dosáhly úspěšných výsledků i další tři dorostenecké týmy.

SK Dynamo Č.Budějovice - Slavia „A“ dor.1:3 (1:2)
Branky: 2 Zelinka (1 z pen.), Necid
Slavia: Michal Toma – Lukáš Vácha, Radek Dejmek, Vojtěch Marek, Jaroslav Starý – Bořek Dočkal (69. Tomáš Proskočil), Jakub Vagrčka, Josef Komárek (82. Zdeněk Zahálka), Tomáš Jablonský – Karel Zelinka (89. Ondřej Vrzal), Tomáš Necid

Do utkání jsme vstoupili velmi nekoncentrovaně a s nedostatečným nasazením a pohybem. Hráči domácích nás přehrávali jednoduchou hrou, bojovností a agresivitou. V 9. minutě přišel zákonitý trest - po chybě obrany i brankáře domácí bezpečně proměnili penaltu. Teprve po ní jsme se probudili a začali hrát fotbal, který je nám vlastní. Ve 13. minutě po akci Jablonského vyrovnal Necid. Ve 36. minutě Zelinka, sám proměnil penaltu, kterou vybojoval. V druhé půli už jsme byli lepším mužstvem, přestože jsme finální fázi neřešili ideálně. Šest minut před koncem po centru Zahálky vstřelil Zelinka hlavou svůj druhý gól, a zápas byl rozhodnut. Nepodali jsem tak kvalitní výkon jako proti Spartě, ale zaslouženým vítězstvím jsme si připsali další tři body do tabulky.

SK Dynamo Č.Budějovice – Slavia „B“ dor. 0:2 (0:0)
Branky: Šulc, Dostál
Slavia: Jan Hanuš – František Lukeš, Radek Šulc (58. Pavel Kroupa), Petr Kobler, Jan Bezděk – Martin Dostál, Jakub Kučera, Štěpán Šimeček (46. Peter Krajčovič), Jan Kovařík – David Bozděch (68. Petr Novotný), Milan Vukovič (74. Jiří Petrovič)

Hrálo se za stálého deště, který trval téměř celý zápas a my především v prvním poločase nám dělal problémy. Šance byly na obou stranách, ale nebyly proměněny. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice dobře a už v padesáté minutě otevřel Šulc hlavou skóre. Druhá branka padla o sedm minut později a opět hlavičkou, tentokrát skóroval Dostál. V závěru utkání jsme měli převahu.

SK Dynamo Č.Budějovice - Slavia „C“dor. 0:2 (0:1)
Branky: Neuberg, Přeučil

SK Dynamo Č.Budějovice – Slavia „D“ dor. 0:0
Slavia: Roman Valeš – Petr Staněk, Robert Kysela, Pavel Vyhnal, Štěpán Zahálka – Jakub Martinec (70. Marek Budil), David Vodrážka, Michal Rejka, Radek Štefan (41. Jiří Zvonař) – Vít Balcar, Petr Koláček (55. Tomáš Červinka)

V prvním poločase si žádné mužstvo vyloženou šanci nevytvořilo. Hned v úvodu toho druhého měl Balcar velkou šanci po rychlém výkopu našeho brankáře, ale nepovedlo se mu přehodit soupeřova gólmana. Pak měl dvě šance soupeř – první zneškodnil brankář Valeš, když vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti, a při druhém po brejku domácích Vodrážka v poslední chvíli ukopl míč střílejícímu hráči. My jsme si pak vytvořili ještě jednu vyloženou šanci, když nejdříve Balcar trefil hlavou břevno, odražený míč vrátil před branku Zvonař, ale Červinka sám před brankou netrefil míč. Obě mužstva chtěla vyhrát, ale nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou.