Vidím, jak hráči žijí týmem, těší trenéra

Slavia zvedla nad hlavu pod vedením trenéra Trpišovského první trofej – domácí pohár. „Jsem rád, že jsme finále zvládli, fanoušci na to dlouho čekali,“ říká trenér červenobílých.

„Začátek byl spíš boj, hřiště je tu opticky takové užší. Prvních deset nebo dvanáct minut byl Jablonec pohyblivější, my se moc dopředu nedostali a ztráceli jsme míče. Pak jsme hráli výborně a korunoval to gól, který jsme dali. Pak jsme paradoxně v okamžiku, kdy jsme hráli skvěle, z nepozornosti na pravé straně nezachytili protiútok, udělali standardku a Jablonec ožil a vrátil se do hry. Pak se nám naštěstí podařilo dát rozdílový gól na 2:1. Ve druhé půli až na jednu situaci Jablonec nevystřelil na bránu, z naší strany to byla taková trpělivá hra,“ popisoval trenér Jindřich Trpišovský průběh utkání s Jabloncem.

A pokračoval specifičností celé soutěže. „Poslední zápas je nádherný, když ho zvládnete. A strašný, kdy nezvládnete. Buď máte všechno nebo nic. Uvědomovali jsme si, kolik lidí by bylo zklamaných, kdyby se to nepovedlo. Byla to povinnost. Určitě je to velká psychická vzpruha i pro tým. Je to pro nás taková půltrofej, polovinu cesty ušel jiný realizační tým a jsme rádi, že jsme to nezkazili ani jim, ani všem slávistům,“ těšilo trenéra.

Slavii se zúžila marodka. „Je z čeho vybírat, není nic lepšího než se rozhodovat mezi Škodou, Necidem a Teclem. Zpět je i Zmrhal. Vrátili se důležití hráči, navíc je to lepší i z důvodu lepšícího se terénu, byť hra není zdaleka ideální…“ uvědomuje si.

Před kapitánem Škodou dostal přednost v útoku Stanislav Tecl. „Standa Tecl hraje výborně a dává góly, Škoda v předchozích zápasech chyběl spíš kvůli zdraví. Se všemi se ale hodně bavíme. Není jednoduché hráči říkat, že nebude hrát, ale je snazší to říkat těm, co dají bokem osobní ambice,“ popisoval.

Vybírání základní jedenáctky bere jako velkou zodpovědnost. „Není jednoduché určit, kdo finále nebude hrát. Taková je úloha trenérů, musíte se rozhodnout a udělat to nejlepší pro tým. Pak je to na hráčích, jak drží při sobě. Osobní ambice musí jít stranou, je důležité mít na prvním místě ty týmové. Například Hromada byl po otřesu mozku, ale chtěl tu být, byl na lavici. Je to o hráčích. Vidím, jak žijí s tím týmem. Proto jsme tam, kde jsme,“ chválil slávisty trenér.

A jaké budou oslavy? „Nejsem moc slavící typ, člověk pak dělá věci, které nemá. Stačí mi pocit, že jsme to zvládli. Hráčům jsem o poločase říkal, že nesmí cítit bolest a musí tam nechat všechno, že jim dám týden volno. Zapomněl jsem ale, že budou hrát v pondělí. Takže zítra zrušíme trénink a sejdeme se v pátek. Když dotáhneme, co chceme, bude potom velký prostor pro oslavy,“ chce se soustředit na zbytek ligy trenér.

Aktuálně

Pro Slavii rozhodl dlouhodobý zájem, říká Jaroslav Zelený

dnes
Ve čtvrtek se doladil jeho přestup, v pátek zdravotní prohlídka a tisková konference a už v neděli první zápas. Jaké jsou dojmy nové posily Slavie?

S přípravou panuje velká spokojenost, říká trenér Trpišovský

včera
Přátelským utkáním s Chotěboří zakončila Slavia první cyklus letní přípravy na novou sezonu. „Splnili jsme vše, co jsme chtěli," chválí si dosavadní průběh přípravy trenér Jindřich Trpišovský.

Pobavili jsme lidi, těší novice Vladimíra Coufala

včera
V exhibičním duelu proti Chotěboři si Vladimír Coufal připsal svůj první start v sešívaném dresu, Navíc zaznamenal dvě asistence. Krajního obránce potěšila vysoká návštěva: „Přijelo hodně slávistů, za to jsme rádi," měl radost nováček v dresu Slavie.

Další články