Ve čtvrtfinále Ligy mistryň s Wolfsburgem

PRAHA – Slávistky už znají své pohárové soupeřky. Ve čtvrtfinále Ligy mistryň se utkají s německým Wolfsburgem.
Wolfsburg získal v loňské sezoně titul, v té aktuální zatím drží první místo společně s Bayernem Mnichov. Z devíti zápasů mají soupeřky Slavie bilanci sedmi výher, jedné remízy a jedné prohry s Freiburgem.

Slávistky už se s německými šampionkami střetly v minulosti, v rámci letní přípravy 2016 sehrály přípravný zápas, který skončil remízou 2:2.
A jak se soupeřkám Slavie dařilo v podzimní části ligy mistryň? Wolfsburg v úvodním dvojzápase zničil Atlético Madrid. Ve Španělsku sice Němky zvítězily „jen“ o tři branky, doma ale své soupeřky rozdrtily a skórovaly celkem dvanáctkrát.

Následovalo osmifinále proti Fiorentině a výhra 0:4. Italky pak v odvetě vybojovaly na půdě Wolfsburgu alespoň remízu 3:3.

„V tomto kole už jsme si soupeře nemohly vybírat. Všechny týmy jsou top v Evropě. Bohužel Wolsburg je podle mého názoru ten nejsilnější. Letos má kádr hodně nabitý. Ale nic předem nevzdáváme, musíme to vzít jako fakt a připravit se na soupeře nejlépe, jak budeme moci," říká kapitánka Blanka Pěničková.

První zápas odehraje Slavia venku 21. nebo 22. března, odveta je na programu 28. nebo 29. března. V případě postupu do semifinále budou sešívané hrát s vítězem dvojutkání Montpellier – Chelsea.

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Olomouce

dnes
Pojeďte podpořit Slavii v prvním kole ve venkovním zápase v Olomouci! Na místě bude v prodeji ještě 500 vstupenek.

Legendární kanonýr Pavel Kuka slaví 50. narozeniny

včera
Dnes slaví 50. narozeniny Pavel Kuka. Za celou slávistickou rodinu mu přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví, rodinnou pohodu a co nejvíce radosti se Slavií. Pavel Kuka patří mezi věrné diváky v Edenu, kde jako malý žáček s fotbalem začínal.

Juniorka: Vítězný obrat zápasu s Kolínem

před 2 dny
V dalším přípravném zápase cestovala juniorka do Kolína, kde se utkala s domácím divizním celkem. Sešívaní utkání zvládli otočit a zvítězili 2:1.

Další články