V sobotu od 16:00 v Edenu s Jabloncem

V sobotu od 16:00 přivítá Slavia v Edenu Jablonec, který v nedávném finále domácího poháru sešívaní porazili 3:1. Pro červenobílé to bude poslední domácí duel v letošní sezoně.

Trenér Jindřich Trpišovský očekává těžké utkání: „Čeká nás poslední domácí utkání se soupeřem, se kterým jsme nedávno hráli. Je to repríza finálového duelu poháru. Navíc to bude souboj s týmem, který je první v jarní tabulce. Vnímáme, že to je poslední domácí zápas a chceme se se sezonou i s fanoušky rozloučit tím nejlepším možným způsobem. Soustředíme se, abychom podali co nejlepší výkon a aby poslední domácí utkání bylo taková rozlučka. Pro nás je to také důležité z pohledu tabulky, můžeme získat definitivní klid, že máme jistou účast v předkole Ligy mistrů, což by pro nás bylo skvělé. Máme v tuhle chvíli jistou Evropskou ligu, teď bychom rádi potvrdili bonus v podobě Ligy mistrů. Pro nás je to důležité utkání, celé kolo se hraje ve stejný čas, bude dobré počasí. Věříme, že bude plný stadion, a věříme, že se rozloučíme se sezonou potvrzením toho, o co celé jaro usilujeme,“ říká trenér.

Stav kádru zůstává nezměněn: „Marodka zůstává stejná, nominace na zápas je totožná jako na poslední utkání na Dukle. Marodi, kteří jsou, jsou do konce sezony,“ říká k nominaci Jindřich Trpišovský.

Také Ondřej Kolář ví, že sobotní duel nebude jednoduchý: „Čekám těžký zápas, Jablonec bojuje o Evropskou ligu, chtějí skončit třetí, protože to jim zajistí přímo skupinu Evropské ligy. My ale potřebujeme vyhrát, abychom se od nich odpoutali, také ještě pokukujeme po titulu,“ říká o šancích obou týmů brankář Slavie.

I vzhledem k nedávnému duelu není Jablonec neznámým soupeřem. „Myslím si, že se navzájem dobře známe, bude to o tom, kdo vstřelí dříve gól a jak budeme hrát kvalitně. Věřím, že budeme pokračovat v zápasech tak, jak jsme je odehráli doposud, a utkání vyhrajeme,“ očekává Ondřej Kolář.

Ondřej Kolář se těší na tradičně skvělou podporu slávistických fanoušků: „Strašně se těším! Domácí zápasy jsou něco neuvěřitelného, já jsem to nikdy nezažíval, každý zápas se na to těším, takže bude to super,“ říká gólman červenobílých.

Aktuálně

S přípravou panuje velká spokojenost, říká trenér Trpišovský

včera
Přátelským utkáním s Chotěboří zakončila Slavia první cyklus letní přípravy na novou sezonu. „Splnili jsme vše, co jsme chtěli," chválí si dosavadní průběh přípravy trenér Jindřich Trpišovský.

Pobavili jsme lidi, těší novice Vladimíra Coufala

včera
V exhibičním duelu proti Chotěboři si Vladimír Coufal připsal svůj první start v sešívaném dresu, Navíc zaznamenal dvě asistence. Krajního obránce potěšila vysoká návštěva: „Přijelo hodně slávistů, za to jsme rádi," měl radost nováček v dresu Slavie.

Exhibice v Chotěboři přinesla deset gólů

včera
První přípravný duel na novou sezonu odehráli sešívaní na hřišti Chotěboře. Exhibiční utkání s týmem z krajského přeboru bylo součástí oslav 100 let fotbalu ve městě Chotěboř.

Další články